Кажани-вампіри в Бразилії почали вживати кров людей

12.01.2017, 18:36
Кажани-вампіри в Бразилії почали вживати кров людей - Фото
Один з видів південноамериканських кажанів-вампірів почав нападати на людей і пити їх кров, хоча раніше вчені були впевнені, що мохноногі вампіри харчуються тільки кров'ю птахів. Про це повідомляє видання Science Alert.

Спостереження на північному сході Бразилії показали, що частина популяції одного з трьох видів кажанів-вампірів ночами годувалася на людях. На думку вчених, це може бути пов'язано зі зменшенням популяції птахів в регіоні.

"Ми були дуже здивовані цьому відкриттю. Даний вид рукокрилих не пристосований до харчування кров'ю ссавців", - заявив Енріко Бернар з Федерального університету Пернамбуко у Ресіфі в Бразилії.

Але найважливіше це те, що кажани часто виступають носіями небезпечних захворювань, таких як денге або Ебола. Тому перехід ними на вживання людської крові збільшує шанси поширення епідемій.

10 листопада 2016 року повідомлялося, що дослідники з Інституту орнітології німецького Товариства Макса Планка прийшли до висновку, що твариною, яка найшвидше літає,  є не птах, а ссавець, а саме - складчатогубі кажани з Бразилії. Вчені з'ясували, що вони можуть розвивати швидкість горизонтального польоту до 160 км/год.

Читайте також: Генномодифікованих комарів використовують в боротьбі з Денге

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю