RU

Казахстан закріпив право Назарбаєва довічно очолювати Радбез

31.05.2018, 14:03
Казахстан закріпив право Назарбаєва довічно очолювати Радбез - Фото
Нурсултан Назарбаєв (фото - LIGA.net)

Сенат (верхня палата) парламенту Казахстану в четвер, 31 травня, прийняв закон про Раду безпеки Республіки Казахстан, в якому закріплюється право президента Нурсултана Назарбаєва довічно очолювати цей державний орган. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Встановлюється, що першому президенту Республіки Казахстан - Єлбаси (лідеру нації, - ред.) в силу його історичної місії довічно належить право очолювати Раду безпеки в якості голови", - йдеться у висновку до закону Комітету з конституційного законодавства, судової системи і правоохоронних органів Сенату.

У законі Рада безпеки Казахстану наділяється статусом координуючого конституційного органу. Раніше він був консультативно-дорадчим органом. Згідно з документом, Рада безпеки буде "координувати проведення єдиної державної політики в сфері забезпечення національної безпеки і обороноздатності Казахстану" з метою збереження внутрішньополітичної стабільності, захисту конституційного ладу, державної незалежності, територіальної цілісності та національних інтересів республіки на міжнародній арені.

У лютому 2018 року міністр юстиції Казахстану Марат Бекетаєв заявив журналістам, що Назарбаєв був наділений правом довічно очолювати Радбез в рамках конституційної реформи 2017 року. "Це планова робота. У нас була проведена конституційна реформа. І в рамках конституційної реформи було визначено, що Єлбаси буде завжди очолювати Раду безпеки", - пояснив Бекетаєв.

Після схвалення Сенатом, закон вважається прийнятим парламентом в цілому і направлений на підпис главі держави.

26 жовтня 2017 року Назарбаєв доручив своїй адміністрації підготувати документи для переходу з кирилиці на латиницю, що символічно віддалить цю країну від Росії.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини