Казахстан достроково вибере президента

Казахстан достроково вибере президента - Фото
09.04.2019, 10:58

"Потрібно продовжувати роботу щодо ефективної, успішної реалізації соціальних програм і стратегії Єлбаси", - заявив нинішній казахстанський лідер

Сьогодні, 9 квітня, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  виступив зі зверненням до народу й призначив дату проведення дострокових виборів глави держави. Про це пише  nur.kz.

"Відповідно до пункту 3-1 статті 41 Конституції Республіки Казахстан постановляю: призначити позачергові вибори президента Республіки Казахстан на 9 червня 2019 року", - сказав він.

Указ Токаєва вводиться в дію з дня офіційної публікації.

Читайте також: Без шуму і пилу: як Казахстан викидав уламки "русского мира"

За словами президента Казахстану, перш ніж прийняти рішення, він радився з Нурсултаном Назарбаєвим і консультувався зі спікерами обох палат парламенту, лідерами парламентських партій і прем'єром Аскаром Маміном, а також погодив його з головою Конституційної ради Кайратом Мамі.

"Обстановка в світі швидко змінюється і далеко не в кращу для нас сторону. Ми повинні підтвердити спадкоємність, передбачуваність і стабільність нашої внутрішньої і зовнішньої політики", - заявив Токаєв.

Раніше президентські вибори в Казахстані планувалися на весну 2020 року, проте 19 березня у відставку раптово пішов беззмінний протягом майже 30 років лідер країни Назарбаєв.

Слідом за цим новим президентом автоматично став спікер парламенту - Токаєв, а його крісло в Сенаті зайняла дочка Єлбаси Даріга Назараєва.

Популярне