RU

Канадська армія отримає гвинтівку наступного покоління

17.02.2015, 10:30
Канадська армія отримає гвинтівку наступного покоління - Фото
Фото: Комітет оборонних досліджень і розробок Канади
Більшість армій світу досі використовують ту ж збройову технологію, яка існувала десятки років тому. Однак Збройні сили Канади сподіваються в найближчі роки оснастити своїх військовослужбовців новітньою зброєю - гвинтівкою SIPES (Soldier Integrated Precision Effects Systems), розробленою Комітетом оборонних досліджень і розробок Канади.

Сайт канадських ЗС показав у відкритому доступі дослідний зразок штурмової гвинтівки наступного покоління, який, за словами розробників, буквально "напханий" різними сучасними технологіями. Гвинтівка має поширену в НАТО конструкцію "bullpup" (магазин з боєприпасами розташовується в задній частині). Калібр - 5.56 мм. У гвинтівки є регулятор скорострільності, який дозволяє варіювати темп стрільби в широких межах.

Гвинтівка розроблена для стрільби новим типом так званих телескопічних боєприпасів (безгільзові патрони, куля яких частково або повністю покрита шаром високоефективного замінника пороху). Також у ній є додаткове місце, куди може встановлюватися дробовик 12 калібру або 40-міліметровий гранатомет з трьома гранатами в магазині.

За інформацією джерела, передає DailyTech, гвинтівка оснащена енергетичною системою і шиною даних, сумісних зі стандартом НАТО, що дозволяє встановити на неї будь-які додаткові модулі, що збільшують "інтелект" зброї, електрооптичні пристрої та засоби бездротових комунікацій, які тримають зв'язок з командними і тактичними мережами.

Повідомляється, що проект зі створення гвинтівки був розпочатий ще в 2009 році. Одне з головних завдань - зниження ваги зброї. Для цього були використані кілька типів нових легких матеріалів і максимально знижено вагу тих вузлів, які виготовляються зі сталі. В результаті повністю споряджений дослідний зразок гвинтівки важить менше, ніж штурмова гвинтівка Colt C7, оснащена гранатометом M203 (~ 4,26 кг), яка стоїть зараз на озброєнні канадської армії.

Супутні розробці гвинтівки дослідження стосувалися розробки нових технологій автоматичного пошуку, захоплення, супроводження і ураження цілей. У найближчий час, стверджують експерти, гвинтівка зможе навіть самостійно вести вогонь по супроводжуваним цілям.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини