RU

Канада купила вакцину Covishield, показала всі необхідні дані. Таку колють і в Україні

02.03.2021, 12:58
Канада купила вакцину Covishield, показала всі необхідні дані. Таку колють і в Україні - Фото
Вакцина CoviShield (Фото: пресслужба КМДА)

Канада схвалила вакцину проти коронавірусу Covishield і опублікувала всю необхідну інформацію про неї. Таку ж вакцину від COVID-19 використовують зараз в Україні. Reuters повідомляв, що Канада повинна отримати 500 000 доз Covishield 4 березня.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

На канадському урядовому порталі зазначається, що Covishield (виробляється Індійським інститутом сироватки) і AstraZeneca COVID-19 VACCINE (виробляється AstraZeneca) – це рекомбінантні вакцини ChAdOx1-S, розроблені AstraZeneca і Оксфордським університетом. МОЗ Канади вивчив інформацію про виробництво цих вакцин і прийшов до висновку, що вони співвідносяться. Обидва препарати були схвалені 26 лютого.

Уряд Канади надає інформацію про Covishield для трьох категорій: пацієнтів, медиків і дослідників. Опубліковані звіти про дослідження вакцини (зокрема про ефективність) і навіть макети етикеток, в яких препарат повинні поширювати у країні.

У розділі для пацієнтів дуже доступно даються відповіді на найпоширеніші питання. Наприклад, зазначено, що вакцина призначена для пацієнтів старше 18 років і її не повинні отримувати ті, хто:

– мав важку алергічну реакцію на який-небудь лікарський інгредієнт або будь-який інший інгредієнт цієї вакцини (на сайті зазначено перелік нелікарських інгредієнтів вакцини – "What the non-medicinal ingredients are");

– мав алергічну реакцію на попередню дозу; вакцини;

– має будь-які симптоми пов'язані з COVID-19.

Вказано також перелік ознак, при яких необхідна консультація лікаря перед прийомом вакцини (стосується алергіків, людей з імунодефіцитом, вагітних, які годують груддю, людей із проблемами дихання, людей із важкою інфекцією і високою температурою понад 38°C, людей із проблемами з кровотечею або тим, хто приймає ліки, які розріджують кров).

Також перед вакцинацією пацієнту слід повідомити лікарю про препарати, які він приймає, недавно приймав або збирається приймати.

Підкреслюється, що ця векторна вакцина стимулює природний захист організму від коронавірусу, при цьому від неї не можна заразитися коронавірусом (в її основі лежить аденовірус). Як і будь-яка вакцина, Сovishield не може повністю захистити всіх, хто її отримає. Уряд Канади рекомендує дотримуватися запобіжних заходів навіть після отримання двох доз.

Відзначається, що, як і будь-яка інша вакцина, Сovishield може викликати побічні ефекти у деяких пацієнтів. У клінічних дослідженнях більшість побічних ефектів були легкими або помірними і зникли протягом декількох днів.

Більш детальну інформацію про вакцину можна прочитати на сайті уряду Канади і в розборі від LIGA.net. На порталі українського МОЗ поки дана лише коротка інформація про неї.

ДОВІДКА. Ще 15 лютого ВООЗ схвалила Oxford/AstraZeneca і його біосиміляр (те саме, що і дженерик, але для біопрепаратів) CoviShield для екстреного використання. Ці препарати майже на 100% захищають від госпіталізації і критичного перебігу хвороби у найстарших із щеплених: мова йде про перевірку на "класичному" варіанті коронавірусу. Сьогодні, 2 березня центр громадської охорони здоров'я Англії повідомив, що вакцини Oxford/AstraZeneca і Pfizer/BioNtech значно знижують важку форму COVID-19 у літніх людей віком від 70 років. Вакцина дає найефективніший захист, якщо колоти дві дози з інтервалом між ними в три місяці і більше, причому навіть одна її доза цілком непогано захищає в тримісячний період.

Читайте також: Степанов про вакцинацію від коронавірусу: У нас почалася антивакцинальна вакханалія

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини