Канада купила вакцину Covishield, показала всі необхідні дані. Таку колють і в Україні

Канада схвалила вакцину проти коронавірусу Covishield і опублікувала всю необхідну інформацію про неї. Таку ж вакцину від COVID-19 використовують зараз в Україні. Reuters повідомляв, що Канада повинна отримати 500 000 доз Covishield 4 березня.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
На канадському урядовому порталі зазначається, що Covishield (виробляється Індійським інститутом сироватки) і AstraZeneca COVID-19 VACCINE (виробляється AstraZeneca) – це рекомбінантні вакцини ChAdOx1-S, розроблені AstraZeneca і Оксфордським університетом. МОЗ Канади вивчив інформацію про виробництво цих вакцин і прийшов до висновку, що вони співвідносяться. Обидва препарати були схвалені 26 лютого.
Уряд Канади надає інформацію про Covishield для трьох категорій: пацієнтів, медиків і дослідників. Опубліковані звіти про дослідження вакцини (зокрема про ефективність) і навіть макети етикеток, в яких препарат повинні поширювати у країні.
У розділі для пацієнтів дуже доступно даються відповіді на найпоширеніші питання. Наприклад, зазначено, що вакцина призначена для пацієнтів старше 18 років і її не повинні отримувати ті, хто:
– мав важку алергічну реакцію на який-небудь лікарський інгредієнт або будь-який інший інгредієнт цієї вакцини (на сайті зазначено перелік нелікарських інгредієнтів вакцини – "What the non-medicinal ingredients are");
– мав алергічну реакцію на попередню дозу; вакцини;
– має будь-які симптоми пов'язані з COVID-19.
Вказано також перелік ознак, при яких необхідна консультація лікаря перед прийомом вакцини (стосується алергіків, людей з імунодефіцитом, вагітних, які годують груддю, людей із проблемами дихання, людей із важкою інфекцією і високою температурою понад 38°C, людей із проблемами з кровотечею або тим, хто приймає ліки, які розріджують кров).
Також перед вакцинацією пацієнту слід повідомити лікарю про препарати, які він приймає, недавно приймав або збирається приймати.
Підкреслюється, що ця векторна вакцина стимулює природний захист організму від коронавірусу, при цьому від неї не можна заразитися коронавірусом (в її основі лежить аденовірус). Як і будь-яка вакцина, Сovishield не може повністю захистити всіх, хто її отримає. Уряд Канади рекомендує дотримуватися запобіжних заходів навіть після отримання двох доз.
Відзначається, що, як і будь-яка інша вакцина, Сovishield може викликати побічні ефекти у деяких пацієнтів. У клінічних дослідженнях більшість побічних ефектів були легкими або помірними і зникли протягом декількох днів.
Більш детальну інформацію про вакцину можна прочитати на сайті уряду Канади і в розборі від LIGA.net. На порталі українського МОЗ поки дана лише коротка інформація про неї.
- З 24 лютого в Україні почалася вакцинація проти коронавірусу препаратом Covishield, який розроблений AstraZeneca/Oxford. Після 1300 щеплень серйозних негативних наслідків щеплень не було.
- На 2 березня в Україні зробили близько 5000 щеплень. Зараз вакцинують медиків, військових у зоні ООС, публічних осіб (наприклад, прищепився в прямому ефірі глава МОЗ Степанов). Проте вже можна записатися до списку очікування на вакцинацію.
Читайте також: Степанов про вакцинацію від коронавірусу: У нас почалася антивакцинальна вакханалія
Комментарі