RU

Каддафі спрямував на нафтові об'єкти диверсантів

24.02.2011, 10:45
Каддафі спрямував на нафтові об'єкти диверсантів - Фото
65b9c434c831850229d43a3e335c137e.jpg

Каддафі спрямував на нафтові об'єкти диверсантів

Керівник лівійської революції Муамар Каддафі (на фото) повний рішучості стримати свою обіцянку і вивести з ладу нафтові об'єкти країни. Як передає телеканал "Аль-Арабія", диверсію на підприємствах нафтогазового комплексу і трубопроводах доручено здійснити спецпідрозділу "Аль-Муатасам".

За повідомленнями, що надходять, у районах, які підконтрольні правлячому режиму, проводяться масові розстріли військових, що відмовляються виконувати накази про придушення повстання. Репресії спонукали ряд арабських і берберських племен, а також туарегів оголосити про припинення підтримки Муамара Каддафі і перехід на бік антиурядових сил. Серед них - група старійшин з клану казазафа, до якого належить сім'я лівійського лідера, - передає канал "Вести".

Як передає катарський супутниковий телеканал "Аль-Джазіра", відмовилося від колишньої присяги М.Каддафі плем'я тархун, до якого належить третина жителів Тріполі. Визначні вожді найбільшої у Лівії племінної конфедерації варфаллі вимагали від М.Каддафі "поступитися владою і покинути країну". Плем'я зинтан спрямувало озброєних маніфестантів в Тріполі з тим, щоб зірвати блокаду житлових кварталів і врятувати населення від голоду. Щоб перегородити їм дорогу, механізовані військові частини перекрили всі дороги на підступах до міста, на шосе Таджура-Тріполи виведені танки. Водночас послані для бомбардування з моря міста Бенгазі два кораблі лівійських ВМС змінили курс і попрямували у бік острова Мальта.

Як зазначає аналітик Абдель Саттар Хотейта, на відміну від подій у Тунісі та Єгипті, де позиція військової еліти зіграла вирішальну роль у запобіганні насильству, в Лівії вихід протистояння і збереження єдності країни багато у чому залежить від позиції племінної верхівки. Глава МВС Лівії генерал Абдель Фаттах Юнес, який склав з себе повноваження, минулого вівторка закликав лівійську армію "скинути режим і взяти владу в свої руки". Виступаючи по телебаченню з повністю звільненого міста Бенгазі, він зазначив, що ситуація у силових структурах і військах швидко змінюється на користь повсталого населення. "Каддафі приречений", - заявив він.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини