RU

Кількість жертв безпорядків у Киргизстані зросла до 117 осіб

14.06.2010, 09:40

117 осіб загинули під час масових безпорядків на півдні Киргизстану. Всього за медичною допомогою звернулися 1 тисяча 485 осіб, шпиталізовано - 779, амбулаторно обслуговано - 602 людини.

Як повідомляє Бі-бі-сі, наразі представники ООН у терміновому порядку оцінюють розмір гуманітарної кризи на півдні Киргизії, де багато узбеків були змушені залишити свої будинки через спалах міжетнічного насильства.

Понад 75 тисяч етнічних узбеків з південних областей Киргизстану, де вже декілька днів тривають масові заворушення, перейшли на територію Узбекистану. На території Андижанської, Наманганської і Ферганської областей організовані пункти для прийому біженців.

Біженців забезпечують водою, харчуванням, медикаментами. З ними працюють психологи. Серед біженців переважно жінки і діти. Серед них є поранені.

Нагадаємо, на півдні Киргизстану в місті Оші і Джалал-Абаді тривають міжетнічні зіткнення, що спалахнули в ніч на п'ятницю між киргизами і узбеками. Учасники безпорядків спалили цілі квартали житлових будинків, магазини, базари, на вулицях безчинствують мародери. Тимчасовий уряд республіки ввів надзвичайний стан в Ошській і Джалалабадській областях.

У неділю стало відомо, що Міноборони починає часткову мобілізацію населення республіки - усі військовозобов'язані у віці до 50 років до середини дня повинні з'явитися у військкомати за місцем прописки. Виконувач обов'язків міністра оборони Киргизстану, представник тимчасового уряду на півдні країни Ісмаїл Ісаков заявив, що введення російського спецназу на південі Киргизстану дасть змогу дуже швидко врегулювати конфлікт.

Заворушення у Киргизстані: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини