RU

Кількість банків в РФ може скоротитися на 20% через кризу

04.12.2008, 10:49

Жертвами глобальної фінансової кризи стануть близько 20% російських банків, вважають учасники Російського банківського форуму Адама Сміта, що проходить на цьому тижні в Лондоні.

Як повідомляє "Reuters", на думку Наталії Ніколаєвої, яка відповідає за роботу з держорганами в російській філії "Citigroup", з понад 1000 банків до 2010 року на плаву залишаться близько 800. На думку голови Національної банківської ради РФ Анатолія Аксакова, кризу переживуть 900-1000 банків.

Заступник глави "Ощадбанку" Белла Златкіс сказала, що уряд не спроможний врятувати всі банки. Вона нагадала, що внаслідок кризи 1998 року перестали існувати 495 банків, що складали третину банківської системи. На думку Н.Ніколаєвої, уряду доведеться допомагати навіть тим банкам, які того не заслуговують, враховуючи недостачу банківських послуг у деяких регіонах.

Андрій Сушков, директор з сек’юритизації і синдикації банку ВТБ, вважає, що необхідно підтримати регіональні банки, які працюють із фізичними особами і місцевими малими і середніми підприємствами.

На думку учасників, найменше шансів на виживання у дрібних банків, багато з яких наступного року будуть куплені більшими конкурентами.

Нагадаємо, державні банки вже придбали чотири з 50 найбільших банків Росії, і, як сказав у жовтні однин із банкірів, понад 100 банків шукають покупців.

Усе про фінансову кризу>>>

Новини окремих галузей і ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини