RU

Медицина | Ізраїль повідомив про зв'язок вакцини Pfizer з випадками міокардиту у молодих чоловіків

02.06.2021, 10:47
Ізраїль повідомив про зв'язок вакцини Pfizer з випадками міокардиту у молодих чоловіків - Фото
Вакцина Pfizer-BioNTech (фото – ЕРА)

Антикоронавірусна вакцина Pfizer-BioNTech може наражати молодих чоловіків на підвищений ризик розвитку запалення серцевого м'яза (міокардит). Про це йдеться в звіті ізраїльських вчених, пише Science.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зазвичай міокардит викликається вірусними або бактеріальними інфекціями, включно з COVID-19.

Автори перевірили масив даних і дійшло висновку, що один з 3000-6000 вакцинованих чоловіків у віці від 16 до 24 років отримав відповідні симптоми. Водночас більшість випадків були легкими і вирішилися протягом декількох тижнів, що типово для міокардиту.

Педіатр і фахівець з біоетики в Дитячій лікарні Сіетла Дуглас Дікема, коментуючи ці дані, заспокоює: "Не можу собі уявити, що це змусить медиків сказати, що ми не повинні вакцинувати дітей. Я не знаю багатьох лікарів, хто передумав би робити щеплення своїм дітям".

Читайте також: Скільки вакцинованих в США все одно захворіли на коронавірус

Як уточнив медик, навіть якщо зв'язок між міокардитом і вакциною підтвердиться, це стан "зазвичай легкий і потребує лікування лише протизапальними препаратами", тоді як COVID-19 може викликати серйозне захворювання і довгострокові побічні ефекти навіть у молодих людей.

Цю проблему МОЗ Ізраїлю позначив ще в квітні. Серед 5 млн осіб в країні, які отримали дві дози за місяць до визначення діагнозу, зафіксовано 110 випадків. Медрегулятор США також розглядає випадки міокардиту, зокрема після мРНК-вакцини Moderna. На 28 травня в ЄС зареєстровано 107 повідомлень після Pfizer-BioNTech, що дорівнює ~ 1 випадку на 175 000 введених доз.

Читайте також: Вакцина CoronaVac проти "амазонського" штаму коронавірусу: результати з Бразилії

Вчені поки з'ясовують, що може бути причиною такого потенційного побічного ефекту. Одне з пояснень полягає в тому, що дуже високі рівні антитіл, які виробляються у молодих людей після двох доз, в рідкісних випадках можуть призвести до "надмірної імунної реакції", яка може викликати запалення серцевого м'яза.

Також медики задаються питанням, чи може зниження дози для молоді або відстрочення введення другої дози знизити потенційний ризик. Кілька країн збільшили інтервал між дозами Pfizer-BioNTech з трьох, рекомендованих творцями вакцини, до 12 або навіть 16 тижнів, щоб в умовах дефіциту доз охопити максимум людей хоча б однією: їхні дані допоможуть з'ясувати цей момент.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини