RU

Індонезія схвалила вакцину, яку замовила й Україна. Проміжна ефективність – 65%

11.01.2021, 14:49
Індонезія схвалила вакцину, яку замовила й Україна. Проміжна ефективність – 65% - Фото
Вакцина від Sinovac (Фото: Governo de Sao Paulo)

Індонезія стала другою країною, яка схвалила до використання китайську антикоронавірусну вакцину від компанії Sinovac Biotech. Про це пише місцеве Нацагентство з контролю за ліками і продуктами харчування. У країні проходить одна з гілок фази III клінічних випробувань CoronaVac із залученням 1620 добровольців.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Регулятор назвав проміжну цифру ефективності, яку показує вакцина – 65,3%. Оцінка виведена поки лише за 25 випадками інфекції. Випробування курирували спільно Sinovac і місцева держкомпанія Bio Farma. Цей показник нижчий за випробування CoronaVac в Бразилії (<78%) і Туреччині (91,25%).

Вчені досить насторожено ставляться до такої різниці показників у різних країнах, що разом із відсутністю повних даних про випробування (як, наприклад, у Moderna) підвищує рівень недовіри суспільства до препарату.

Ще навесні 2020 році Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що прийме до розгляду будь-які вакцини від COVID-19, які покажуть ефективність вище 50%.

Читайте також: Степанов пояснив, чому вакцину Sinovac закуповують через "пов'язану з Богатирьовою" фірму

У Китаї цим препаратом, який складається з "убитого" вірусу з підсилювачем імунної відповіді, зробили щеплення вже сотні тисяч людей.

Індонезія, четверта за чисельністю населення країна світу (~270 млн осіб), днями запускає масову вакцинацію: в середу публічно зробить щеплення президент Джоко Відодо. Поки що в країні всього 3 млн доз. У 15-місячний термін Sinovac повинна поставити до Індонезії близько 330 млн доз. Минулого тижня вакцина CoronaVac була оголошена в мусульманській країні "священною і халяльною".

Препарат до трьох років може зберігатися в звичайному холодильнику (2-8°C).

  • В кінці 2019-го в Ухані (КНР) почався спалах захворювання на COVID-19: його викликає коронавірус SARS-CoV-2. LIGA.net вела хроніку пандемії.
  • Алергія на вакцину. Медики повідомили, як бути алергікам із ринітом та астмою.
  • Україна, як передбачається, за програмою COVAX повинна отримати 8 млн доз. Для того, щоб зробити щеплення населенню країни і погасити епідемію, потрібно дозамовити ще близько 32 млн доз, бажано від різних виробників.
  • Лише 30 грудня 2020-го було повідомлено про контракт всього на 1,9 млн доз препарату від Sinovac. Препарат закуплять, якщо його ефективність буде не нижчою за 70%.
  • Україна – в хвості країн, які встигли попередньо замовити партії вакцин для свого населення.

Читайте також: Довгострокові наслідки. Китайці розповіли, як пацієнти живуть через півроку після ковіду

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини