RU

І буде мир: Японія заявила РФ, що хоче повернути свої території

24.10.2018, 09:59
І буде мир: Японія заявила РФ, що хоче повернути свої території - Фото
Сіндзо Абе (скріншот відео)

Сьогодні, 24 жовтня, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що готовий укласти мирний договір з Росією тільки після того, як Курильські острови увійдуть до складу Японії. Про це він нагадав, виступаючи з програмною промовою на відкритті сесії японського парламенту.

"Відносини з Росією знаходяться в ненормальному стані. Між двома країнами вже більше 70 років не укладено мирний договір", - сказав прем'єр Японії.

Глава японського уряду додав, що вирішення територіальної суперечки допоможе "відкрити нову еру в двосторонніх відносинах". Він також зазначив, що після його зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у 2016 році відносини між країнами покращилися.

За словами Абе, колишні жителі островів вже другий рік літають туди літаками і відвідують могили предків, "в бік реалізації зрушило і питання про проведення там спільної господарської діяльності".

Після закінчення Другої світової війни Росія і Японія не уклали мирний договір. 12 вересня на Східному економічному форумі президент РФ Володимир Путін запропонував Японії підписати угоду без будь-яких умов, але японська влада відмовила через невирішену суперечку про приналежність Курильських островів. Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи островів Хабомаї після закінчення війни увійшли до складу СРСР. Японія вважає, що таке рішення не має законних підстав.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини