Грузія подала позов проти Росії до Євросуду з прав людини

22.08.2018, 17:59
Грузія подала позов проти Росії до Євросуду з прав людини - Фото
Російські танки в Грузії, серпень 2008 року (фото - Getty Images)

Тбілісі вимагає встановити відповідальність РФ в масових порушеннях прав людини і переслідуванні етнічних грузин на окупованій території

Грузія подала позов проти країни-окупанта Росії до Європейського суду з прав людини. Про це йдеться в заяві Міністерства юстиції Грузії.

Згідно з повідомленням, позов був внесений 21 серпня.

Тбілісі вимагає встановити відповідальність РФ за порушення багатьох статей Європейської конвенції з прав людини. Росію звинувачують в масових порушеннях прав людини і переслідуванні етнічних грузин на окупованій території Абхазії і Південної Осетії.

У позові також зазначено, що російська влада переховує на своїй території злочинців і підозрюваних.

"Незважаючи на злочини, вчинені під російською окупацією на окупованих територіях, прокуратура Грузії не має можливості повністю визначити всі обставини злочинів і покарати всіх винних", - заявили в грузинському відомстві.

За даними Мінюсту, Грузія представила суду відповідні докази і порушила питання про відповідальність РФ на окупованих грузинських територіях і адміністративну практику порушень прав населення по лінії окупації.

В ніч на 8 серпня 2008 року після обстрілу грузинських сіл збройні сили Грузії заявили про намір "відновити конституційний порядок" на території невизнаної Південної Осетії і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі. У той же день Росія втрутилася в конфлікт на боці південно-осетинських сепаратистів і ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти і військові об'єкти.

7 серпня, напередодні річниці окупації частини грузинської території, США закликали РФ вивести війська на довоєнні позиції.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами