Грузія і Британія звинуватили Росію в масованих кібератаках

20.02.2020, 18:25
Грузія і Британія звинуватили Росію в масованих кібератаках - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Британський центр кібербезпеки вважає, що ці атаки - частина російської кампанії проти Грузії

Міністерства закордонних справ Грузії та Великобританії звинуватили Головне розвідувальне управління Росії в масштабних кібератаках. Про це пишуть Радіо Свобода та Міністерство закордонних справ Британії.

Метою кібератаки 28 жовтня 2019 року були сайти адміністрації президента Грузії, різних органів влади, комерційних компаній і ЗМІ. У заяві МЗС Грузії наголошується, що причетність ГРУ доведена в процесі розслідування, де була використана інформація іноземних партнерів Грузії - зокрема, Великобританії.

Британський національний центр кібербезпеки (NCSC) вважає, що ці кібератаки є частиною тривалої російської кампанії проти Грузії і що ГРУ провело їх, намагаючись підірвати суверенітет Грузії, посіяти розбрат та ускладнити життя грузинському народу.

Міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб назвав кібератаку "абсолютно неприйнятною". На його думку, у російського уряду є чіткий вибір: продовжувати агресивну модель поведінки  відносно  інших країн або стати відповідальним партнером, який поважає міжнародне право.

  • 14 лютого New York Times із посиланням на фахівців із безпеки написало, що російські хакери зламали сервери компанії Burisma й атакували Квартал 95. Хакерська атака була виявлена ​​напередодні Нового року. Тижнем пізніше в Area 1 встановили, що атакам піддалися декілька українських компаній, пов'язаних із Burisma: КУБ-Газ, Еско-Південь, Надрагаз, Техноком-Сервіс і ПАРІ. Також метою став Квартал 95, який намагалися зламати, можливо, щоб отримати доступ до листування його колишнього керівника, а нині глави СБУ Івана Баканова.

Читайте також: Російські хакери викрали доповідь нашого МЗС щодо України - Бельгія

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии