RU

Грузія збивала українськими ППО російські літаки, - Саакашвілі

08.08.2013, 12:01
Грузія збивала українськими ППО російські літаки, - Саакашвілі - Фото
Михайло Саакашвілі (фото - ЕРА)
Українські системи протиповітряної оборони (ППО) брали участь у військовому конфлікті Грузії та Росії, розповів в ефірі телеканалу ZIK грузинський президент Михайло Саакашвілі.

Передача була присвячена п'ятій річниці конфлікту. Саакашвілі, згадуючи про війну серпня 2008-го, зазначив, що системам ППО вдалося збити за кілька днів понад 10 російських літальних апаратів. На питання про те, яку роль Україна зіграла до і під час конфлікту, він відповів: "По-перше, ми збили російські літаки, ми збили більше 10 літальних апаратів. Це було більше, ніж Росія втратила в якій-небудь операції після Другої світової війни, крім, звичайно, Афганістану ".

Саакашвілі пояснив, що на озброєнні в цей час були системи ППО, раніше закуплені Грузією в Ізраїлі та Україні. "Це в основному були українські ППО - "Буки" і "Ос "- системи, які ми купили в Україні, але була й ізраїльська ППО, але вона була трохи нижче класом, ніж український "Бук". І у нас були ці ракети. Їх, щоправда, було дуже мало. І поки у нас були ці ракети, а їх було досить мало, і поки вони функціонували, тобто, коли пішли перші російські літаки і їх збили, російські звичайні пілоти відмовилися летіти... Там проміжок був в один день по-моєму. І тоді їх командири сіли за штурвал. І тоді вони зрозуміли, що у нас вже більше немає ППО. І тоді вони і пішли, і пішли", - сказав він.

За словами Саакашвілі, політичний конфлікт в українській влади між Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко не впливав на постачання озброєння Грузії.

Також він згадав, що сім'я тодішнього президента Ющенка всіляко допомагала рідним Саакашвілі під час війни. "Певний час після активних військових дій у мене не було часу на своїх дітей і дружину. Вони якийсь час гостювали у Ющенка, щоб відійти від психологічних стресів. Ющенка про них дуже добре подбали", - сказав він.

Нагадаємо, в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року Грузія почала операцію з відновлення конституційного порядку в Південній Осетії. У відповідь на це Росія ввела війська на територію невизнаної республіки, назвавши свої дії операцією з примусу Тбілісі до миру. Зупинили конфлікт за допомогою тиску міжнародного співтовариства. Посередником на переговорах між Москвою і Тбілісі виступив тодішній президент Франції Ніколя Саркозі. Згодом план врегулювання ситуації на Кавказі був названий планом Медведєва-Саркозі. Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії, уклавши з ними договори про взаємодопомогу. Грузія не визнає домовленості Москви з Сухумі і Цхінвалі.

Досьє на Михайла Саакашвілі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини