RU

Грузія відмовляється від переговорів з Росією щодо СОТ

13.06.2008, 15:36

Грузія не братиме участі в черговому раунді багатосторонніх переговорів щодо вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ), що пройде у Женеві 16 червня. Про це заявила заступник Міністра економіки Грузії Тамара Ковзірідзе.

"Ми підтримуємо вступ Росії до СОТ, але наші умови залишаються незмінними", - зазначила Т. Ковзірідзе, яку цитує Бі-бі-сі. Після того, як Росія в березні оголосила про встановлення прямих економічних відносин з сепаратистськими регіонами Грузії - Абхазією і Південною Осетією, - грузинська влада заявила, що не вестиме з Москвою переговорів щодо ВТО, поки та не анулює розпорядження про зняття економічних санкцій з цих двох регіонів.

У Тбілісі розцінюють кроки Москви як "легалізацію де-факто анексії" двох колишніх грузинських автономій. Плани Росії із розширення взаємодії з самопроголошеними республіками спричинили також занепокоєння НАТО і Євросоюзу.

Росія вже отримала згоду своїх основних торгових партнерів - США і ЄС - на вступ до СОТ. Проте, щоб стати членом організації, Москві необхідно отримати підпис Тбілісі під протоколом двосторонніх переговорів. Крім того, Грузія - член робочої групи зі вступу РФ до СОТ, і готує доповідь, необхідну для схвалення членами СОТ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини