RU

Грузія розповіла, навіщо Росія "розпочала війну на Кавказі"

09.09.2008, 14:36

Основною метою військової операції, проведеної Російською Федерацією у Південній Осетії "є спроба змінити демократично обраний уряд Грузії". Про це заявив сьогодні Посол Грузії в Україні Мераб Антадзе на прес-конференції у прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ .

За його словами, для "Росії був і є на сьогодні неприйнятним той вектор європейської інтеграції, який вибрав народ Грузії". Також М. Антадзе відзначив, що одним із найбільш неприйнятних моментів для РФ є перспектива використання грузинської території для транспортування енергоресурсів. "Після останніх подій всій Європі і всьому цивілізованому світові стало очевидно, що Росія намагається використати свої енергетичні ресурси для розв'язання своїх геополітичних питань", - сказав він.

"Водночас, для Росії дуже важливо зберегти свій вплив у пострадянському просторі, і Грузія є одним із найважливіших векторів у цьому напрямі. Грузія - це зв'язна ланка в економічних проектах", - наголосив грузинський Посол. Також він зазначив, що дії Росії завдали Грузії величезних збитків. "Це як економічні втрати, так і людські жертви. Проте Росія не змогла змінити настрої населення, не змогла вплинути на діяльність уряду", - резюмував він.

Нагадаємо, сьогодні Росія зробить обмін нотами про встановлення дипломатичних відносин із Абхазією та Південною Осетією на рівні посольств. Сторони також обговорять підготовлені експертами проекти договорів про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу між Росією та Південною Осетією, Росією та Абхазією.

Раніше Президент Франції Ніколя Саркозі сказав, що "Євросоюз засуджує рішення Росії про визнання Абхазії і Південної Осетії". "ЄС вважав і вважає абхазький і осетинський регіони складовими частинами Грузії", - відзначив Н. Саркозі.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини