RU

Грінпіс готує скаргу в ЄСПЛ на арешт своїх активістів у Росії

07.10.2013, 18:09
Грінпіс готує скаргу в ЄСПЛ на арешт своїх активістів у Росії - Фото
Фото: ЕРА
Грінпіс подасть до Європейського суду з прав людини скаргу, як буде винесено перше рішення щодо апеляції на арешт активістів - тобто, протягом найближчих трьох днів. Про це заявив адвокат Грінпіс Сергій Голубок.

Як повідомляє
Ехо Москви, під час телемосту з Мурманська Голубок розповів , що йому вдалося побачитися з усіма заарештованими учасниками акції. Вони перебувають в нелюдських умовах, сказав юрист. За його словами, у екологів в СІЗО немає доступу до питної води, вони не можуть отримати необхідних медикаментів, в самих камерах змісту дуже холодно. Ситуація ускладнюється ще й тим, що багато заарештованих не знають російської мови, а значить, не можуть звернутися до співробітників ізоляторів з проханням відкрити вікно або зателефонувати родичам.

Захист активістів обурений таким станом справ і має намір звертатися до Європейського суду з прав людини. Крім того, скарги на порушення під час затримання екіпажу судна Arctic Sunrise направлять і в російські відомства, розповів на зустрічі з журналістами адвокат Олександр Мухортов.

Крім юридичної підтримки, екологи можуть розраховувати на підтримку суспільства, запевнив представник Грінпіс Іван Блоків. За його словами, скоро можна очікувати офіційних заяв від урядів іноземних держав.

Занепокоєння юристів викликає не тільки положення затриманих екологів. Судно Arctic Sunrise, що залишився без постійного контролю та догляду, може затонути у районі Мурманська. Головний механік криголама звернувся з листом до Слідчого комітету з проханням дозволити йому подбати про корабель.

Нагадаємо, всім 30-ти членам екіпажу судна Грінпіс Arctic Sunrise
пред'явили звинувачення у піратстві. У їх числі - громадянин України Руслан Якушевич, який працював на судні коком і участі в акції не брав.

19 вересня спецназ прикордонної служби ФСБ Росії взяв штурмом судно Грінпіс Arctic Sunrise за спробу проведення акції протесту проти видобутку нафти на платформі Прирозломна в Печорському морі. Судно екологів під конвоєм доставили до Мурманська. На Arctic Sunrise знаходився багатонаціональний екіпаж з 30 чоловік, включаючи громадянина України, який працював на судні коком. Всі члени екіпажу судна були заарештовані на 2 місяці - до 24 листопада.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини