RU

Грібаускайте про навчання Захід-2017: Ми готові, як ніколи раніше

14.09.2017, 14:39
Грібаускайте про навчання Захід-2017: Ми готові, як ніколи раніше - Фото
Даля Грібаускайте (фото - president.gov.ua)
Литва підготувалася до військових російсько-білоруських навчань Захід-2017 краще, ніж коли б то не було. Про це заявила президент Литви  Даля Грібаускайте, повідомляє Delfi.

"Хочу порадіти, що ми підготувалися набагато краще, ніж під час навчань "Захід" в 2009 і 2013 роках. Зараз ми і самі краще підготовлені: у нас є більше інструментів для відлякування та оборони на нашій території, нам також допомагають наші партнери, наші друзі з НАТО - більше бачити, більше чути і більше знати", - сказала Грібаускайте.

Вона також звернула увагу, що навчання вже проходять, хоча офіційно вони почнуться тільки сьогодні.

Читайте також: У Білорусі починаються спільні з РФ військові навчання Захід-2017

"По-перше, хочу сказати, що навчання Захід вже проходять, думаю близько місяця. Ми бачили, як концентрують все більше військ, як йде підготовка. Отже, не варто концентруватися на 14-20 вересня, оскільки це так звана активна фаза, а насправді це VIP-ова частина, коли приїжджають гості, проходять показові навчання. Тому і перед цим терміном і після активність підвищена", - зазначила Грібаускайте.

Читайте також: Горбулін про навчання Захід-2017: Вересень ще треба пережити

Захід-2017 - спільні стратегічні навчання армій РФ і Білорусі, пройдуть з 14 по 20 вересня. Військові РФ почали прибувати в Білорусь в кінці липня. Офіційно заявлено участь до 13 тисяч військових, неофіційні дані говорять про значно більше угруповання військ - до 100 тисяч осіб. Навчання пройдуть в два етапи - на території РФ і на семи полігонах в Білорусі.

Читайте також спецпроект LIGA.net: Війна-2017

Кремль може залишити військових в Білорусі, вважають в Генштабі ЗСУ. НАТО підозрює, що Москва може використовувати вчення як "троянського коня".

Інтерв'ю з Муженком: Навчання Захід-2017 мають наступальний характер

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини