RU

Гонконг: демократична опозиція розгромила владу на виборах

25.11.2019, 16:44
Гонконг: демократична опозиція розгромила владу на виборах - Фото
Протести в Гонконзі (Фото: EPA)

За результатами місцевих виборів у Гонконзі 17 із 18 районних рад будуть знаходитися під контролем демократичних сил. Про це повідомляє BBC із посиланням на місцеву пресу.

У перших після початку протестів виборах взяло участь майже 3 млн осіб, це вдвічі більше, ніж на попередніх виборах у 2015 році. Хоча в цілому демократичні кандидати отримали близько 60% голосів, через особливості виборчої системи поразка про-пекінських сил ще значніша: з 452 місць у районних радах 347 отримають демократи, ще 45 - незалежні кандидати, багато з яких є про-демократичними, і тільки 60 - прихильники Пекіна. На попередніх виборах картина була зворотною: про-пекінські сили отримали 298 місць і контроль над усіма 18 районними радами.

BBC зазначає, що, хоча районні ради мають незначну політичну владу, саме по собі голосування символічно виражає ставлення виборців до політики нинішньої влади Гонконгу. До того ж, місцеві ради делегують 117 осіб до складу комітету з 1200 членів, який у 2022 році буде обирати главу виконавчої влади Гонконгу, і в нинішніх умовах усі 117 будуть про-демократичними.

  • Протестний рух у Гонконзі почався в квітні через закон про екстрадицію, який дозволяв силовикам висилати людей на материкову частину Китаю. Влада призупинила закон про екстрадицію, проте акції переросли в більш широкий протест проти уряду міста й політичних лідерів у Пекіні. 1 жовтня поліцейські вперше за час зіткнень використовували бойову зброю. 23 жовтня законопроект про екстрадицію був офіційно відкликаний, але протести все ще тривають.

Читайте також: "Нічого спільного зі свободою". Пекін оцінив протести в Гонконзі

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини