13.08.2018, 17:19

Годар, Лоуч і Кроненберг закликали Путіна звільнити Сенцова

Годар, Лоуч і Кроненберг закликали Путіна звільнити Сенцова - Фото

Кінематографісти зі світовими іменами звинуватили Москву в спробі змусити Сенцова замовкнути

Реклама
Реклама

Кінорежисери Жан-Люк Годар, Кен Лоуч, Девід Кроненберг і десятки інших закликали ЄС і ООН чинити тиск на президента РФ  Володимира Путіна, щоб він звільнив українського політв'язня  Олега Сенцова. Відкритий лист діячів кіно опубліковано у французькій газеті Le Monde, повідомляє AFP.

Близько 120 акторів і режисерів, до яких приєднався міністр культури Франції Франсуаза Ніссен, попередили, що "якщо ми не будемо нічого робити, то залишимо Олега Сенцова вмирати", і звернулися до ЄС і ООН із закликом чинити тиск на Путіна для звільнення українського політв'язня.

Реклама
Реклама

"З огляду на стан його здоров'я, який, мабуть, погіршується з кожним днем, прийшов час діяти швидко", - йдеться в листі.

Кінематографісти звинуватили Москву в спробі змусити Сенцова замовкнути.

"Сьогодні кінорежисер вмирає, тому що він дисидент", - написали вони, порівнявши становище Сенцова з історією Олександра Солженіцина, який провів 7 років в радянському ГУЛАГу.

14 травня 2018 року українець почав безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів. 13 липня мати українського режисера написала президенту РФ Володимиру Путіну клопотання про помилування.

7 серпня в УФСВП Росії заявили, що стан здоров'я Сенцова "задовільний" і "відносно стабільний". При цьому російський адвокат Дмитро Дінзе стверджує, що політв'язню все гірше: у нього дуже низький пульс і гемоглобін (анемія). 8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан з посиланням на лист брата повідомила, що той "майже не встає", "все катастрофічно погано" і "кінець близький". Щоб залишатися у свідомості, Сенцов вживає поживну суміш.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Популярне
Реклама
Реклама
Реклама