RU

Глобальна війна з наркоторгівлею програна, - доповідь

01.10.2013, 16:50
Глобальна війна з наркоторгівлею програна, - доповідь - Фото
Фото: ЕРА
Незаконно поширювані наркотики сьогодні у світі дешевші і чистіші, ніж 20 років тому. Про це стверджується в доповіді Міжнародного центру досліджень у галузі наркополітики (ICSDP).

На думку авторів, оприлюднений ними документ фактично говорить про те, що війна з наркоторгівлею програна. Доповідь узагальнює дані, отримані сім'ю міжнародними системами контролю за застосуванням лікарських засобів. Протягом більше 10 років ці системи відстежували інформацію про ціну і чистоті марихуани, кокаїну і опіатів, включаючи героїн.

Згідно з отриманими даними, роздрібна ціна наркотиків за 20 років з 1990 по 2010 роки впала, тоді як їх чистота і ефективність дії збільшилися. Наприклад, в Європі середня ціна опіатів і кокаїну за цей період знизилася на 74 % і 51% відповідно.

Дослідники вважають, що споживання наркотиків необхідно розглядати як проблему, що лежить у сфері охорони здоров'я, а не кримінального права. У доповіді також говориться, що кількість перехоплених поліцією в різних частинах світу кокаїну, героїну і марихуани з 1990 року також зросла.

У більшості країн світу боротьба з наркоманією передана до рук правоохоронних органів, які намагаються ліквідувати постачання наркотичних засобів споживачам на низовому рівні замість того, щоб досліджувати інші підходи, наприклад, декриміналізацію і обмежену легалізацію, - йдеться в доповіді

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини