RU

Єгиптяни знищують свої історичні скарби, - La Repubblica

19.08.2013, 16:09
Єгиптяни знищують свої історичні скарби, - La Repubblica - Фото
Фото: ЕРА
"Зруйновані саркофаги, розколоті стели з ієрогліфами, спалені церкви, незліченна кількість викрадених артефактів. У той час як неспокійний Єгипет з тривогою вдивляється в майбутнє, його минуле піддається знищенню. Поки найбільшої шкоди зазнало місто Ель-Мінья, розташоване в 250 км від столиці: там жертвою хаосу став національний музей старожитностей. І тепер, коли вогнища протестів прихильників поваленого президента Мурсі несподівано виникають то тут, то там, наростає тривога щодо долі всієї археологічно-історичної спадщини Єгипту, від Синаю, де розташовується музей Порт-Саїда, до Долини королів у Тобі, і розташованих південніше храмів Абу Симбела", - пише видання La Repubblica.

"В Ель-Міньї ісламісти спалили християнські храми, знищили майстерні віруючих. За словами представників коптської християнської громади, поліцейські зникли, що дозволяє екстремістам діяти безкарно. Саме з цієї причини вандали безперешкодно увійшли до національного музею Малаві, де знаходилися 1200 історичних реліквій, що мали відношення до некрополя Туна ель-Джебель. Тепер невідомо, що залишилося всередині. Міністр культури назвав інцидент "великої втратою", - передає автор.

"Пануючий всюди безлад підігріває загальну злочинність. У численних похованнях і храмах, розкиданих по всій території Єгипту, можна вкрасти яку-небудь прикрасу і продати її на чорному ринку. Це дозволить сім'ї жити, не голодуючи, тижнями, - йдеться в статті. - Це Єгипет, де сьогодні панує хаос, а 20% населення живе за межею бідності".

За матеріалами
InoPressa.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини