RU

Генштаб Чехії назвав Росію однією з загроз миру і стабільності

08.04.2015, 17:48
Генштаб Чехії назвав Росію однією з загроз миру і стабільності - Фото
ee703fb7c8ea5101747ef3246654a0e0.jpg
Головні загрози миру і стабільності виходять як у військовій області, з боку Росії і терористичного угрупування Ісламська держава (ІД), так і в демографічних і кліматичних змінах. Про це в середу, 8 квітня, в інтерв'ю чеському агентству CТК заявив начальник Генштабу чеської армії генерал Петро Павел.

"Небезпека в широкому сенсі слова міститься не тільки у військовій галузі, а й у ряді інших сфер, - сказав Павел. - З усього цього конкретна військова загроза являє собою скоріше менший вплив".

З військової точки зору, на думку Павела, небезпека полягає в "вельми самовпевненій і вельми агресивній" політиці російського керівництва. Генерал вважає, що ця політика поки не має точно поставленої мети, але, судячи зі слів керівництва країни, повинна "повернути Росії її вплив і гордість". При цьому "не ясно, як далеко Росія має намір дійти для досягнення даної мети", відзначає Павел.

"Акцент на посилення можливостей російських збройних сил, а також спосіб їх використання в останні кілька років викликають побоювання, і, звичайно, було б дуже короткозоро недооцінювати цю загрозу або применшувати її значення", - підкреслив начальник чеського генштабу.

Іншою головною загрозою у військовій сфері генерал Павел вважає розмах ісламського екстремізму, конкретно виражений нині в діях Ісламської держави (ІД).

За словами генерала, в осяжному майбутньому головні ризики пов'язані з економічною і соціальною ситуацією в світі, викликаною демографічними змінами, а також із змінами кліматичних умов, зокрема зростаючим недоліком води і продовольства.

Відзначимо, генерал армії Павел наприкінці квітня залишає посаду начальника генштабу чеської армії і в червні вступає на посаду голови Військового комітету НАТО. Він є першим представником посткомуністичних країн на такому високому посту в альянсі.

Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама заявляв, що Росія несе загрозу миру і єдності в Європі.

До цього Обама заявляв, що Вашингтон  змусить Росію дорого заплатити за військову агресію щодо України. Президент США зазначав, що РФ продемонструвала, що кордони однієї держави можуть змінити іншу державу, а цивілізованих людей не допускають до останків їх близьких, щоб не розкрилася правда про причини їх загибелі.

"Америка виступає за щось інше. Ми переконані, що право забезпечує силу, що великі держави не мають права погрожувати меншим, і що народи мають право обирати своє майбутнє, - підкреслював Обама. - Америка і наші союзники будуть підтримувати народ України, коли він розвиває свою демократію та економіку. Ми посилимо наших союзників по НАТО і посилимо нашу прихильність колективну оборону. Ми змусимо Росію заплатити ціну за агресію, і будемо протистояти брехні - правдою".

За матеріалами: РИА Новости

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини