Генсек НАТО закликав Грузію готуватися до членства

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вказав на прогрес Грузії, закликав її продовжувати зближення з Альянсом і готуватися до членства в ньому. Про це він заявив після зустрічі з прем'єр-міністром Грузії Георгієм Гахарією, передає пресслужба НАТО.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Генсек заявив, що Альянс вітає прогрес Грузії у проведенні реформ. Він підкреслив, що країна вже досягла значного прогресу в модернізації збройних сил і зміцненні демократії.
"І я закликаю вас продовжувати повною мірою використовувати всі можливості для зближення з НАТО. І готуватися до членства. Ми розраховуємо на те, що Грузія забезпечить відповідність виборів у наступному місяці найвищим міжнародним стандартам. Це важливо для Грузії і для НАТО", – сказав Столтенберг.
Читайте також: Відповідь на агресію РФ. Як навчання в Україні сформували військовий союз із НАТО – інфографіка
Генсек запевнив, що НАТО підтримує територіальну цілісність і суверенітет Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів, а також закликає Росію вивести свої сили з Абхазії та Південної Осетії.
Столтенберг назвав Грузію одним із найважливіших партнерів НАТО, який багато в чому сприяє загальній безпеці Альянсу, зокрема за допомогою участі грузинських військ у навчальній місії НАТО в Афганістані.
Він подякував Гахарії "за тверду особисту прихильність Північноатлантичному союзу" і сказав, що "партнерство НАТО з Грузією робить нас усіх безпечнішими".
- У 2008-році в декларації Бухарестського саміту НАТО йшлося, що сторони домовилися: Грузія й Україна стануть членами Альянсу. Згідно з документом, наступним кроком для цих країн має стати отримання Плану дій щодо членства в НАТО.
- 12 червня 2020-го НАТО надав Україні статус партнера з розширеними можливостями. Статус партнера НАТО з розширеними можливостями має на увазі більш глибоку й індивідуальну взаємодію з силами альянсу. У відповідь у Кремлі почали погрожувати, що це "не сприяє зміцненню безпеки і стабільності у Європі".
- 14 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський затвердив стратегію нацбезпеки. У ній передбачено розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами, насамперед із НАТО, Європейським Союзом і США.
Читайте також: Українці на референдумі підтримають вступ до Євросоюзу і НАТО – опитування Разумкова
Комментарі