RU

Гаррі Каспаров вирішив не повертатися до Росії

06.06.2013, 14:13
Гаррі Каспаров вирішив не повертатися до Росії - Фото
Гаррі Каспаров (фото - ЕРА)
Російський опозиціонер Гаррі Каспаров заявив на прес-конференції в Женеві, де отримував нагороду за правозахисну діяльність, що не має наміру найближчим часом повертатися до Росії.

Він сказав, що періодично приїжджав до Росії, поки в кінці лютого йому не стало ясно, що він може потрапити під процес проти політичних активістів. "Зараз у мене є серйозні сумніви, що, якщо я поїду до Москви, то зможу повернутися назад. На деякий час я утримаюся від поїздок до Росії", - сказав Каспаров.

Екс-чемпіон світу з шахів перебував у Женеві, де йому вручили нагороду Морріса Абрама з нагоди 20-річчя правозахисної організації UN Watch. "UN Watch вирішила вручити нагороду ім. Морріса Абрама Гаррі Каспарову за його тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Росії, - заявив виконавчий директор організації Хіллел Нойєр. - Пане Каспаров є не тільки одним з найрозумніших людей у ​​світі, але й одним з найхоробріших ".

Сам Каспаров у четвер був недоступний для коментарів. Але, як повідомив Іван Тютріна, член бюро "Об'єднаного громадянського фронту" (ОГФ), який очолює Каспаров, останнім часом Слідчий комітет виявляв підвищену увагу до нього. "Було виявлено підвищену увагу слідчого комітету, було кілька спроб запросити Гаррі Каспарова на допит в СК, було кілька дзвінків з СК. Кілька активістів, що мають відношення до ОГФ і Солідарності, допитувалися в рамках "Болотної справи ",  зломи пошти теж мали місце", - розповів Тютрін.

"За інформацією наших джерел, висока ймовірність, що є бажання СК залишити Гаррі Каспарова під підпискою про невиїзд. Природно, це може дуже серйозним чином утруднити діяльність Каспарова, з просування "списку Магнітського", наприклад", - додав Тютрін. Він вважає, що Каспарову як основному лобістові "списку Магнітського" Слідчий комітет намагається ускладнити життя.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі

Досьє на Гаррі Каспарова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини