RU

Гагаузія хоче створити свою армію і відокремитися від Молдови

18.03.2014, 14:39
Гагаузія хоче створити свою армію і відокремитися від Молдови - Фото
Фото: gagauzinfo.md
Парламент Гагаузії, автономної республіки в складі Республіки Молдова, прийняв рішення про формування т.зв. народної гвардії, яка може стати прообразом армії республіки. Про це повідомляє  Gagauzinfo.MD.

Рішення про створення в автономії народної гвардії прийняли депутати Народних зборів Гагаузії, за відповідне рішення проголосували 25 з 35 депутатів гагаузької парламенту. Приводом стали обшуки молдовської поліції в мережі автозаправних станцій CONAN, що належить депутату гагаузької парламенту Іллі Узуну, а також обшуки в будинку заступника голови Центральної виборчої комісії Гагаузії Анатолія Кара. В обов'язки представників народних дружин буде входити забезпечення громадського порядку на території регіонал вони повинні замінити молдавську поліцію.

Однак, не всі представники керівництва Гагаузії згодні з рішенням про створення Народної гвардії, яке ініціював місцевий політик Іван Бургуджі. "Бургуджі, я дивився смерті в очі, як і ти. Ніяких гвардій! Я життям ризикував, щоб світ зберегти", - заявив примар населеного пункту Конгаз і колишній глава МВС Гагаузії Костянтин Тельпіз, обурюючись з приводу загострення відносин з керівництвом Молдови. Мер столиці Гагаузії - Комрата Микола Дудогло також запропонував керівництву автономії піти у відставку через політику конфронтації з керівництвом Молдови.

Нагадаємо, Гагаузія з 1994 року є автономією у складі Республіки Молдова. Її населення становить близько 150 тисяч осіб, 82 % з яких складають гагаузи.

2 лютого 2014року влада автономної республіки провела референдум, в ході якого 98 % виборців підтримали інтеграцію до Митного союзу і висловилися за "відкладений статус автономії", який дає їй право вийти зі складу Молдови в разі втрати їй незалежності. 13 березня Молдавії були  заборонені референдуми з питань держзначення, 7 січня Комратський суд також скасував референдум про вихід Гагаузії зі складу Молдови.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини