RU

Фундатор "WikiLeaks" звільнений під заставу

16.12.2010, 16:30
Фундатор
1c4572e7a2f383210044aa933828c7fe.jpg

Фундатор "WikiLeaks" звільнений під заставу

Високий суд у Лондоні вирішив звільнити під заставу фундатора сайта "WikiLeaks" Джуліана Ассанжа (на фото), заарештованого за запитом шведської влади.

Як передає Бі-бі-сі, Дж.Ассанж, який є громадянином Австралії, був заарештований у британській столиці минулого тижня після того, як у Швеції проти нього були висунені обвинувачення сексуального характеру.

У вівторок лондонський суд постановив звільнити Дж.Ассанжа під заставу, однак шведська прокуратура подала апеляцію на це рішення. Сума застави була визначена у 200 тисяч фунтів. Адвокат фундатора "WikiLeaks" повідомив про те, що його прихильники вже зібрали необхідну суму. Один з них, журналіст Воєн Сміт, запросив Дж.Асанжа зупинитися в його сімейному маєтку в Саффолці.

Згідно з оголошеними у вівторок умовами звільнення Дж.Ассанжа, його паспорт залишиться у поліції, і він не зможе покидати маєток з 22:00 до 02:00 годин, а також з 10:00 до 16:00. Слухання з приводу екстрадиції Дж.Ассанжа у Швецію повинні початися в Лондоні 11 січня.

У кінці листопада сайт "WikiLeaks" почав публікувати таємні депеші американських дипломатів. Дж.Ассанж вважає висунені проти нього обвинувачення сфабрикованими, однак шведська влада наполягає на тому, що справа не має нічого спільного з політикою. Дві жінки в Швеції звинувачують Дж.Ассанжа в тому, що він допустив незахищений статевий контакт без їхньої згоди.

Дипломатичні таємниці "WikiLeaks": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини