RU

Фундатор "WikiLeaks" затриманий у Британії

07.12.2010, 13:15
Фундатор
6116a271987a54e6375fe40b695d8e6d.jpg

Фундатор "WikiLeaks" затриманий у Британії

Фундатор сайта "WikiLeaks" Джуліан Ассандж (на фото) затриманий у Лодоні. Про це повідомили представники Скотланд-Ярда.

Як передає Бі-бі-сі, підставою для арешту став ордер, виданий прокуратурою Швеції. Дж.Ассандж підозрюється у вчиненні злочинів сексуального характеру. Раніше адвокат Дж.Ассанджа заявив, що той готовий добровільно прийти у поліцію.

Дж.Ассандж оголошений Швецією у міжнародний розшук за декількома обвинуваченнями, враховуючи зґвалтування. У понеділок швейцарський банк "PostFinance" повідомив про те, що заморожує рахунки Дж.Ассанджа. Британська поліція збирається його допитати, а американські прокурори шукають, за що його притягнути до відповідальності.

У прес-релізі "WikiLeaks" повідомляється, що на рахунку в швейцарському банку були розміщені особисті гроші Дж.Ассанджа і кошти на оплату послуг його адвокатів на загальну суму в 31 тис. євро. "WikiLeaks" зазнав серйозного тиску з боку уряду США, який особливо посилився після публікації сотень секретних донесений американських дипломатів. Як дав зрозуміти у понеділок генеральний прокурор США Ерік Холдер, американська влада постарається знайти відповідний законодавчий акт, порушення якого можна інкримінувати 39-річному австралійцю.

У відповідь Дж.Ассандж погрозив, що якщо з ним трапиться щось непередбачене, на сайті негайно будуть опубліковані нові надсекретні відомості, що ще більше шокують, ніж усі попередні викриття.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини