"Фукусімські краби". У Росії пояснили радіацію в тілі лікаря

22.08.2019, 14:02
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Фахівці російського федерального медичного центру імені Бурназяна повідомили лікарю Архангельської обласної лікарні, який допомагав постраждалим під час вибуху на полігоні під Сєвєродвінськом, що виявлений в його організмі радіоактивний цезій-137 з'явився після відпустки фахівця в Таїланді. Про це російському виданню Медуза на умовах анонімності повідомив колега потерпілого медика.

"Де Таїланд, там і Японія. Ти просто об'ївся фукусімських крабів", - сказали йому при обстеженні.

Однак співрозмовник Медузи вважає, що насправді лікар надихався цезієм. За його словами, медиків обдурили, повідомивши, що доставлені в лікарню пацієнти були дезактивовані і не становлять небезпеки.

Раніше у лікаря Архангельської обласної лікарні, який лікував постраждалих під час вибуху ракети 8 серпня, виявили в м'язовій тканині радіоактивний цезій-137.

Довідка. У 2011 році в результаті землетрусу було пошкоджено АЕС в японському місті Фукусіма. Після аварії в океан щодня зливалося по 300 тонн зараженої води.

  • 8 серпня 2019 року на полігоні в Архангельській області РФ стався вибух "при випробуванні РРД-установки".
  • Лікарів лікарні в Архангельську, куди доставили половину постраждалих, не попередили про радіацію, а 12 серпня в РФ визнали: розірвало малий "ядерний реактор". Нібито на бойовий ракеті Буревісник.
  • Greenpeace заявив, що влада приховує частину даних про витік радіації. Путін заявив, що ситуація "під контролем" і "радіаційні ризики відсутні", але в РФ були відключені чотири станції моніторингу ядерних вибухів.
  • 15 серпня в Норвегії виявили радіоактивний йод.
  • Організація ДВЗЯВ показала модель ймовірного розльоту радіонуклідів. Частина "брудного" повітря потрапила і в Україну. ДСНС відреагувала заявою.
Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса