RU

"Freedom House": Інтернет у Росії "частково вільний"

19.04.2011, 17:45
12f83b38a1fabe0821720aa2f954bd3e.jpg

"Freedom House": Інтернет у Росії "частково вільний"

Росія залишається країною "частково вільного" Інтернету, хоч за останні два роки ступінь цієї свободи дещо знизився. Про це стверджується у щорічній доповіді "Freedom House".

Міжнародна неурядова організація, яка займається постійною оцінкою стану демократії, політичних свобод і прав людини у світі, цього року вперше склала на основі своїх досліджень рейтинг країн за рівнем свободи Інтернету. Дані доповіді належать до положення у 2010 році, - передає Бі-бі-сі.

Росія посідає у кінці списку "частково вільних" країн і за рік сповзла ближче до "скутих". Сусідами Росії за рейтингом виявилися Азербайджан і Руанда - трохи вище, і Єгипет і Зімбабве - трохи нижче. Одноосібним лідером за ступенем свободи інтернету виявилася Естонія, за нею слідують США, Німеччина, Австралія і Британія.

У доповіді "Freedom House" наведені і загальні, і цілком конкретні претензії до стану справ у російському сегменті всесвітньої павутини. "Після знищення незалежного телебачення і посилювання регулювання преси у 2000-2001 роках Інтернет став єдиною у Росії порівняно вільною від цензури платформою для публічних дебатів і вираження політичних думок", - йдеться у документі.

"Але, хоч Інтернет у Росії став доступнішим, його свобода зазнала корозії, - заявляють автори. - Процедура ідентифікації матеріалу як екстремістського непрозора, що залишає свободу дій для видалення матеріалів щодо політичних основ".

"За останні два роки було кілька випадків технічного блокування, а також безліч випадків видалення змісту, - констатують автори доповіді. - Влада також дедалі більше вдається до залякування і переслідування блогерів. Щонайменше 25 випадків переслідування блогерів, зокрема 11 арештів, було зафіксовано з січня 2009 по травень 2010 року - порівняно з сімома такими випадками у 2006-2008 років".

У доповіді наведені численні і добре документовані випадки блокування "YouTube", "LiveJournal", "КавказЦентр" і інших, до того ж часто тільки в окремих регіонах країни. Нерідко на Інтернет-провайдерів і операторів мобільного зв'язку виявляється тиск з метою заблокувати той чи інший сайт. Але часто тиску не потрібно, оскільки, як йдеться у доповіді, чимала кількість провайдерів і операторів контролюється державними структурами.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини