RU

Франція виступає за застосування сили в Сирії

22.08.2013, 12:27
Франція виступає за застосування сили в Сирії - Фото
Серед загиблих під час вчорашньої атаки багато дітей (фото - ЕРА)
Франція виступить за застосування сили в Сирії, якщо буде підтверджено, що для здійснення масового вбивства застосовувалася хімічна зброя. Таку заяву зробив сьогодні міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.

Напередодні Рада безпеки ООН утрималася від призову до проведення формального розслідування повідомлення про застосування в середу хімічної зброї під Дамаском. Члени Ради безпеки заявили лише про необхідність прояснити інформацію про ймовірне застосування хімічної зброї.

При цьому, на екстреному засіданні Ради безпеки було представлено проект заяви, в якій містилася рішуча вимога дати інспекторам ООН необмежений доступ до оазису Гута, що знаходиться на схід від Дамаска. Проте Росія і Китай заблокували ухвалення цієї заяви.

Згідно з даними сирійської опозиції, більше тисячі людей були вбиті в середу вранці в ході операції урядових сил на околиці Дамаску, коли в ході обстрілу позицій повстанців були застосовані ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами.

Сирійська армія назвала ці повідомлення фальшивкою, покликаною відволікти увагу від того факту, що повстанські сили останнім часом несуть великі втрати.

На фотографіях і відеозаписах в Youtube видно людей, яким надають медичну допомогу в тимчасовому шпиталі. Багато хто з них, у тому числі діти, б'ються в конвульсіях, інші лежать нерухомо і, по всій видимості, мають труднощі з диханням. При цьому видимих ​​тілесних ушкоджень у них не спостерігається.

У неділю до Сирії прибула група інспекторів ООН, покликана розслідувати кілька епізодів, в ході яких могла бути застосована хімічна зброя. І повстанці, і урядові сили регулярно виступають з такими звинуваченнями на адресу один одного.

Джерело
: Радіо Свобода
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини