RU

Франція продовжить депортацію циган, попри протести

10.09.2010, 18:05

Французька влада не планує припиняти екстрадицію циган з території своєї країни, попри тиск з боку Євросоюзу.

Як передає Бі-бі-сі, у відповідь на заклик Європарламенту припинити виселення циган у Румунію французький Міністр з іміграції Ерік Бессон заявив, що Франція готова надати депортованим громадянам допомогу при інтеграції на новому місці, однак екстрадиція буде продовжена.

Румунський уряд пообіцяв співпрацювати з французами при переселенні циган і зобов'язався вислати румунських вартових порядку в Париж для боротьби зі злочинністю серед циганського населення. Франція, в свою чергу, готова відшкодувати депортованим громадянам витрати на переїзд.

Після вступу Румунії і Болгарії в ЄС велика кількість циган перебралася у Францію у пошуках більш комфортних життєвих умов, однак Президент Ніколя Саркозі звинуватив їх у веденні злочинного образу життя, посередництві проституції і експлуатації дітей.

Декілька тижнів тому Франція почала висилення циган і відтоді вже близько 1000 осіб були екстрадовані з країни. Члени Європарламенту проте наполягають на тому, що екстрадиція громадян Євросоюзу не відповідає європейському законодавству і вимагає негайно припинити її.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини