RU

Фідель Кастро здивований, що прожив так довго

16.08.2013, 10:38
Фідель Кастро здивований, що прожив так довго - Фото
Фідель Кастро (фото - ЕРА)
Колишній лідер Куби Фідель Кастро розповів, що пішов на спочинок і передав владу своєму братові Раулю після того, як в 2006 році у нього виявили смертельне захворювання і стало ясно, що жити йому залишилося недовго.

У своїй останній опублікованій статті з нагоди 87-річчя, Кастро повідав, що не чекав прожити настільки довго, незважаючи на серйозну хворобу шлунка. "Я не міг і уявити, що моє життя може тривати ще сім років", - пише колишній кубинський лідер.

Розлогий матеріал про Фіделя був опублікований в офіційному органі компартії Куби в середу, через день після дня народження Кастро. Кастро відійшов від керівництва країною за станом здоров'я у 2006 році, але офіційно залишив посаду головнокомандувача і президента Куби лише два роки по тому. "Як тільки я зрозумів, що діагноз мій, схоже, остаточний, я без вагань розлучився з повноваженнями президента", - зізнається Кастро в статті.

Він також розповів, що Куба отримувала зброю з Північної Кореї в 1980-х роках, після того як тодішній радянський керівник Юрій Андропов попередив, що СРСР вже не зможе у разі потреби втрутитися для захисту острова. "Він сказав нам, що якби нас атакували США, нам би довелося воювати поодинці", - згадує Кастро.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини