RU

Фідель Кастро відзначає 82-й День народження

13.08.2008, 11:58

13 серпня відомому кубинському політику, лідерові країни Фіделю Кастро виповнюється 82 роки. Привітання він уже отримав від Президента Венесуели та свого друга Уго Чавеса, а також від Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка.

Так, У. Чавес подарував Ф. Кастро портрет Сімона Болівара, героя національно-визвольної боротьби народів Латинської Америки. Водночас О. Лукашенко, вітаючи Ф. Кастро із Днем народження, відзначив великий внесок кубинського політика у розвиток дружби та співпраці між Білоруссю та Кубою.

Ф. Кастро народився 13 серпня 1926 року у селищі Біран кубинської провінції Орьєнте. З 6 років вчився у католицьких навчальних закладах. Відвідував єзуїтські коледжі у Сантьяго-де-Куба та Гавані. 1950-го закінчив юридичний факультет Гаванського університету і зайнявся приватною адвокатською практикою у Гавані, а поки вчився - брав активну участь у революційному студентському русі.

У лютому 1959 року став прем'єр-міністром Революційного уряду Республіки Куба. Керував військовою операцією із розгрому загону кубинських емігрантів, підтримуваних США. Кастро став першим секретарем ЦК Комуністичної партії Куби, створеної у 1965 році. У лютому 2008 року Ф. Кастро передав правління країною своєму брату Раулю, обраному головою Державної ради Куби.

За повідомленням західних ЗМІ, у цей час Ф. Кастро шпиталізовано, він вже втретє відзначає свій День народження у лікарні, де перебуває із липня 2006 року після низки операцій.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини