RU

Євросоюз схвалив першу вакцину від коронавірусу

21.12.2020, 21:34
Євросоюз схвалив першу вакцину від коронавірусу - Фото
Урсула фон дер Ляєн (Фото: Patrick Seeger/ЕРА)

Європейська комісія видала умовний дозвіл на торгівлю вакциною Pfizer/BioNTech. Це перша вакцина проти COVID-19, дозволена в Європейському союзі. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Рішення було прийнято на основі позитивних рекомендацій Європейського агентства лікарських засобів (EMA), яке провело дослідження безпеки та ефективності вакцини.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн  назвала це "важливою главою" в боротьбі ЄС із коронавірусом.

За її словами, вакцина буде доступна для всіх країн ЄС одночасно і на однакових умовах. Вакцинація може початися одночасно 27, 28 і 29 грудня.

Розподіл 200 мільйонів доз планується завершити до вересня 2021 року. Комісія і держави-члени працюють над активацією додаткових 100 мільйонів доз.

На брифінгу Урсула фон дер Ляєн сказала, що незабаром буде схвалено інші вакцини, якщо вони виявляться безпечними й ефективними. EMA опублікує свій висновок щодо другої вакцини, Moderna, 6 січня, повідомляє  CNN.

Довідка. Умовний дозвіл на продаж (CMA) – це дозвіл на основі менш повних даних, ніж необхідні для звичайного дозволу на продаж. Застосовується, якщо переваги доступу до препарату явно перевищують ризик, пов'язаний із неповнотою інформації. Після отримання CMA компанії повинні надати додаткові дані досліджень для підтвердження того, що переваги як  і раніше перевищують ризики.
  • Європейський Союз погодився закупити 300 млн доз вакцини від COVID-19 компаній Pfizer і BioNTech за ціною в 15,5 євро за дозу. У липні Reuters повідомляло, що вартість вакцини в США складе $40.
  • У США схвалили вже дві вакцини: Pfizer/BioNTech і Moderna.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини