RU

Євросоюз схвалив другу вакцину для масової вакцинації від коронавірусу

06.01.2021, 17:45
Євросоюз схвалив другу вакцину для масової вакцинації від коронавірусу - Фото
Вакцина ModeRNA (фото – ЕРА)

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) рекомендувало країнам Євросоюзу застосовувати американську вакцину Moderna проти COVID-19. Про це повідомляє пресслужба агентства.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

EMA ретельно оцінило дані про якість, безпеку та ефективність вакцини і на основі консенсусу рекомендувало Європейській комісії видати формально умовний дозвіл на продаж. Це забезпечить громадянам ЄС упевненість в тому, що вакцина відповідає стандартам Євросоюзу, йдеться в повідомленні.

Довідка. Умовний дозвіл на продаж (CMA) – це дозвіл на основі менш повних даних, аніж необхідні для звичайного дозволу на продаж. Застосовується, якщо переваги доступу до препарату явно перевищують ризик, пов'язаний із неповнотою інформації. Після отримання CMA компанії повинні надати додаткові дані досліджень для підтвердження того, що переваги як і раніше переважують  ризики.


Масштабне клінічне випробування показало, що вакцина Moderna ефективна для запобігання COVID-19 у людей від 18 років. Її ефективність – 94,1%.

Вакцина вводиться у вигляді двох ін'єкцій у руку з інтервалом 28 днів. Найбільш часті побічні ефекти зазвичай легкі або помірні і зникають протягом декількох днів після вакцинації, повідомили в EMA.

  • 21 грудня 2020 року Європейська комісія схвалила застосування вакцини Pfizer/BioNTech.

Читайте також: У яких країнах люди готові вакцинуватися проти коронавірусу, а де – ні: дослідження

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини