RU

Європейський союз зізнався в недостатній ефективності своїх військ

20.11.2020, 18:29
Європейський союз зізнався в недостатній ефективності своїх військ - Фото
Ілюстративне фото: ЕРА

Європейський союз визнав, що йому не вистачає можливостей для того, щоб стати самостійною військовою державою, здатною допомогти НАТО або швидко розгорнути війська в разі регіональних криз. Про це йдеться у першому щорічному звіті про оборону Євросоюзу, повідомляє  Reuters.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Лише 60% національних військ і озброєнь, номінально наявних також у розпорядженні НАТО, знаходяться в стані, придатному для розгортання, йдеться у звіті.

Повідомляється, що уряди країн ЄС не хочуть розгортати ці збройні сили – в офіційних військових місіях союзу беруть участь 7% від усього військового персоналу країн ЄС.

Водночас, пише Reuters, в Євросоюзі виникають проблеми з чисельністю складу армій.

"ЄС не має всього необхідного військового потенціалу для досягнення свого рівня амбіцій", – йдеться у звіті.

Видання зазначає, що керівництво Євросоюзу не хоче й надалі покладатися лише на США у вирішенні криз. Причина цього – чотири роки ворожого ставлення до НАТО з боку чинного глави Білого дому  Дональда Трампа.

Основні уряди Євросоюзу – Франція, Німеччина, Італія та Іспанія сподіваються, що детальний аналіз і публічне визнання невдач в оборонній сфері стануть для союзу переломним моментом, повідомляє Reuters.

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини