RU

Європарламент підтримав секторальні санкції проти Білорусі та відключення країни від SWIFT

10.06.2021, 18:45
Європарламент підтримав секторальні санкції проти Білорусі та відключення країни від SWIFT - Фото
Будівля Європарламенту в Страсбурзі (фото – Flickr Європарламенту)

Європейський парламент прийняв резолюцію, за якою пропонується якомога швидше прийняти економічні санкції щодо ключових галузей промисловості Білорусі. За неї проголосували 626 депутатів, проти – 16, утрималися – 36. Про це  повідомляють на сайті ЄП.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Єврокомісія закликала заборонити європейським фінансовим інститутам купувати облігації або інші фінансові інструменти уряду Білорусі. Крім того, парламентарі запропонували владі ЄС розглянути можливість тимчасового відключення Білорусі від платіжної системи SWIFT.

Також у ЄС хочуть ввести санкції проти білоруських компаній, що підтримують режим самопроголошеного президента  Олександра Лукашенка і звільняють працівників за участь у страйках або протестах.

Крім того, в ЄП закликають до секторальних санкцій проти нафтовидобувної і калійної промисловості, виробництва сталі і деревообробної промисловості Білорусі. Також у резолюції є заклик до припинення співпраці з державними білоруськими банками.

Також в тексті резолюції озвучено заклик до поширення санкцій на винних в інциденті з літаком Ryanair, а також на тих, хто займається пропагандою, дезінформацією і розпалюванням ненависті. Зокрема запропоновано ввести обмеження проти Марата Маркова, чию розмову з ув'язненим  Романом Протасевичем  було показано на державному каналі.

Читайте також: Глава дипломатії ЄС вперше публічно назвав Лукашенка диктатором

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини