RU

Ескалація епідемії COVID-19 у Швеції. Місцева влада послабила рекомендації для літніх

23.10.2020, 12:47
Ескалація епідемії COVID-19 у Швеції. Місцева влада послабила рекомендації для літніх - Фото
Фото: ЕРА

Незважаючи на зростання кількості хворих на коронавірус, влада Швеції як і раніше наполягає, що примусові карантинні методи – це не вихід. У країні зареєстровано вже близько 6000 смертей від COVID-19: це один із найвищих показників смертності на душу населення в Європі, пише AP.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вчора в країні скасували рекомендацію, яка діяла з квітня, сидіти вдома для людей старше 70 років і груп ризику. Зараз літнім і іншим групам ризику рекомендують уникати лише магазинів, громадського транспорту і будь-яких місць, де збираються групи людей. Того ж дня ввели обмеження на роботу нічних клубів.

Раніше в жовтні уряд зняв заборону на відвідування будинків для людей похилого віку – це одне з рідкісних жорстких обмежень у країні, де більше половини випадків смерті від коронавірусу відбулися в будинках для людей похилого віку.

Публічні збори за участю понад 50 осіб були заборонені з кінця березня, але з учорашнього дня в культурних і спортивних заходах можуть брати участь вже 300 осіб, якщо вони дотримуються дистанції.

Читайте також: Ігнорування карантину не допомогло: економіка Швеції значно впала

Зараз більш суворі місцеві правила введені в університетському містечку Уппсала, де спостерігається сплеск захворюваності з початку навчального року. Місцевим жителям рекомендовано до 3 листопада уникати громадського транспорту і особистих контактів із людьми, які не проживають з ними.

Швеція залишається однією з небагатьох країн у світі, яка все ще не рекомендує носіння масок: там стверджують, що вони "створюють помилкове відчуття безпеки, яке підриває зусилля із соціального дистанціювання".

  • На початку літа держепідеміолог Андерс Тегнелл, який підтримує шведську епідмодель при пандемії, визнав, що "потрібен був більш жорсткий карантин". Пізніше він заявив, що шведська стратегія все ж була правильною.
  • Місцеві дослідження показують, що близько 80% шведів змінили свою поведінку в результаті рекомендацій. Вони більше працюють із дому і/або обмежують соціальні контакти, але не під страхом штрафів або санкцій, а добровільно.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини