RU

ЄС вводить санкції проти Білорусі: Лукашенка там немає. Мінськ обурений – погрожує

02.10.2020, 14:24
ЄС вводить санкції проти Білорусі: Лукашенка там немає. Мінськ обурений – погрожує - Фото
Шарль Мішель (Фото: Julien Warnand/ЕРА)

Європейський союз своїм рішенням затвердив санкції проти 40 офіційних осіб Білорусі. При цьому, самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка там немає, пише The Guardian. У відповідь міністерство закордонних справ Білорусі заявило про створення свого списку санкцій, йдеться в повідомленні МЗС РБ.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Сьогодні вранці, 2 жовтня, лідери країн Євросоюзу все ж домовилися ввести заплановані ще в серпні санкції проти чиновників Білорусі – їх звинуватили в фальсифікації результатів президентських виборів і придушенні мирних протестів.

На початку переговорів проти списку санкцій щодо Білорусі знову протестував Кіпр, але пізніше своє добро дав і він – коли ЄС погодився винести Туреччині, яка веде розвідку газу в спірних водах східного Середземного моря, суворе попередження.

"Сьогодні ми вирішили ввести санкції", – заявив глава Євросоюзу Шарль Мішель. Він підкреслив, що дуже важливо зробити те, що було вирішено кілька тижнів тому і показати, що ЄС "заслуговує довіри".

Мішель зазначив, що Лукашенка в цьому списку з 40 людей поки немає, але "ми будемо стежити за розвитком подій". Додатково в Євросоюзі заявили про перегляд своїх відносин із Білоруссю.

Реакція білоруського МЗС на рішення ЄС з'явилася майже відразу ж. У міністерстві підкреслили, що "прийнятим сьогодні рішенням Євросоюз віддалив від себе свого сусіда – Білорусь", назвали санкції "цинічним, бездушним рішенням" і "каральною мірою", а також повідомили, що введуть аналогічні санкції у відповідь.

"У зв'язку з прийнятими ЄС візовими санкціями щодо низки білоруських посадових осіб, білоруською стороною із сьогоднішнього дня вводиться в дію відповідний список санкцій", – оголосили у відомстві, додавши, що публікувати список не будуть відповідно до сформованої цивілізованої дипломатичної практики.

Також у міністерстві зазначили, що в подальшому санкції проти чиновників можуть призвести і до більш серйозних наслідків – наприклад, виходу Білорусі зі спільних програм і проектів або перегляду дипломатичних відносин аж до їхнього припинення.

"ЄС загрожує нам тим, що перегляне свої відносини з Білоруссю. Це буде його вибір. Білоруська сторона, у свою чергу, також готова до подібного перегляду відносин і буде і далі адекватно реагувати на будь-які недружні дії", – заявили в білоруському МЗС.

Читайте також: Кіпр знову заблокував санкції Євросоюзу проти Білорусі

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини