RU

Медицина | Moderna заявила про найвищу ефективність своєї вакцини від COVID-19 – 94,5%

16.11.2020, 16:44
Медицина | Moderna заявила про найвищу ефективність своєї вакцини від COVID-19 – 94,5% - Фото
Вакцина mRNA-1237 від Moderna (ілюстрація – CDC)


Американська біотехнологічна компанія Moderna оголосила про те, що її вакцина від коронавірусу показала ефективність 94,5% у проміжних результатах фази III клінічних випробувань. Про це зазначено на  сайті фірми.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут лише те, про що ви не можете не знати

Фармвиробник повідомляє, що у випробуваннях препарату взяли участь понад 30 000 людей – зараження COVID-19 було виявлено (на проміжному етапі) у 95 осіб. Дослідження підтверджені експертами Ради з моніторингу безпеки даних при Національному інституті охорони здоров'я США.

При цьому, з 95 заражених коронавірусом були вакциновані всього 5 осіб, до решти застосовувалося плацебо.

ДОВІДКА. Плацебо – це речовина без явних лікувальних властивостей, що може використовуватися як ліки або маскувати ліки. Феномен поліпшення стану внаслідок застосування такого препарату називають ефектом плацебо.


Серед п'ятьох вакцинованих препаратом від Moderna, у жодного захворювання не протікало у важкій формі.

Більшість учасників випробувань перенесли вакцинацію без помітних побічних наслідків, але деякі скаржилися на болі у м'язах і суглобах, головний біль, біль і почервоніння шкіри в місці ін'єкції. У Moderna зазначили, що побічні явища тривали недовго.

"Ми як і раніше віддані справі і зосереджені на тому, щоб зробити свій внесок у завершення пандемії COVID-19", – повідомляється в заяві.

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини