RU

ЕП підтримав заморозку переговорів про членство Туреччини в ЄС

24.11.2016, 14:58
ЕП підтримав заморозку переговорів про членство Туреччини в ЄС - Фото
Реджеп Тайіп Ердоган
Європарламент одноголосно проголосував за резолюцію, що закликає Єврокомісію і уряди країн-членів Євросоюзу заморозити поточні переговори з Туреччиною про вступ її до ЄС. Європейські законодавці пояснили таке рішення "непропорційною" реакцією Анкари на невдалу спробу військового перевороту.

У резолюції йдеться про те, що Туреччина повинна залишатися "прикріпленою" до Європейського союзу.

"Туреччина є важливим партнером ЄС. Але партнерські відносини, бажання співпрацювати повинно бути двостороннім... Туреччина не показує такої політичної волі, дії уряду і надалі зводять Туреччину з європейського шляху", - сказано в резолюції.

Євродепутати обіцяють переглянути свою позицію, коли "непропорційні репресивні заходи" в умовах надзвичайного стану в Туреччині будуть скасовані.

Тимчасове припинення переговорів означає, що ніякі нові глави переговорів не можуть бути відкриті і не будуть прийматися нові ініціативи щодо переговорів між Туреччиною і ЄС.


Читайте також: Ердоган знайшов альтернативу Євросоюзу

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган допустив приєднання Туреччини до Шанхайської організації співпраці замість Євросоюзу. Ердоган зробив цю заяву на тлі погіршення відносин з Євросоюзом через жорсткі заходи надзвичайного стану в Туреччині, арештів опозиції і працівників мас-медіа. ЄС і Анкара також до цих пір не прийшли до компромісу в питанні безвізового режиму. Амбіції Туреччини щодо членства в ЄС також не раз ставилися під сумнів з боку європейських політиків.

Раніше Ердоган  заявив, що голосування з питання заморозки переговорів про вступ Туреччини в ЄС, яке відбудеться 24 листопада в Європарламенті, для Анкари не має ніякого значення, буде воно позитивним чи негативним. Ердоган додав, що Захід "необгрунтовано" критикує Анкару за репресії в країні після невдалої спроби військового перевороту 15 липня. "Замість того, щоб підтримати турецький народ, який захистив демократію, Захід продовжує проводити політику подвійних стандартів по відношенню до Туреччини", - сказав він, звинувативши ЄС в тому, що він "не захистив дітей, які намагалися знайти притулок в Європі".


У Брюсселі сьогодні, 24 листопада, відбудеться 18-й саміт Україна-ЄС.

Читайте також: Туреччина може ініціювати референдум про членство в ЄС - Ердоган

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини