RU

Експерти назвали ім'я фаворита в боротьбі за пост папи Римського

13.03.2013, 10:15
Експерти назвали ім'я фаворита в боротьбі за пост папи Римського - Фото
Анджело Скола (фото - ЕРА)
Головним фаворитом на місце нового папи Римського є італійський кардинал, патріарх Венеції Анджело Скола. Про це пише італійська газета La Stampa на підставі опитування, в якому взяли участь фахівці по Ватикану з усього світу.

Так, 34% респондентів вважають, що італійський кардинал Анджело Скола має найбільше шансів стати новим понтифіком. На другому місці архієпископ Нью-Йорка Тімоті Долан (10,6%), далі кардинал з Канади Марк Уелле (9,3%). У список можливих кандидатів на місце Бенедикта XVI також потрапили бразильський кардинал Паулу Оділь Шерера (8,7%) та архієпископ Бостона Шон О'Меллі (7,9%).

Деякі шанси експерти також віддали філіппінському кардиналу Луїсу Антоніо Тагле (4,5%) та архієпископу Будапешта Петеру Ердо (3,6%).

Сьогодні у Ватикані розпочинається другий день голосування кардиналів, які зібралися на конклав для виборів нового папи Римського. Напередодні прийти до угоди їм не вдалося. Вибори проходять в Сікстинській капелі, де - повністю відгороджені від зовнішнього світу - засідають 115 кардиналів Католицької церкви, що представляють 1,2 млрд. парафіян. Для перемоги новому папі необхідно 77 голосів. Вибори проводяться закритим таємним голосуванням.

У перший день конклаву проводився один тур голосування. У наступні дні буде по два тури двічі в день, вранці і ввечері. Якщо за підсумками триденного голосування папа не буде обраний, то процедура повториться (можливо проведення трьох подібних циклів). Якщо кардиналам знову не вдається досягти одностайності, то в боротьбі за Святий престол залишаються тільки два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів. З цього моменту ім'я нового понтифіка визначається простою більшістю. Після кожного голосування бюлетені спалюються в печі в присутності кардиналів. Чорний дим з труби означає, що папу ще не вибрано, білий - закінчення конклаву.

"До кінця цього тижня у нас вже буде новий папа. Не думаю, що конклав буде тривати надто довго. Ці люди чудово розуміють, що їм належить зробити", - заявив раніше прес-секретар Ватикану Тома Россіка. Останні вибори папи в 2005 році зайняли два дні.

Режим "вакантного престолу" діє у Ватикані з 28 лютого, коли пішов у відставку папа Римський Бенедикт XVI. Він став першим понтифіком за шість століть, який добровільно покинув папський престол. Причиною відходу 85-річний папа назвав втому і похилий вік.

Детальніше:

В Ватикані розпочинається другий день виборів папи Римського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини