11.04.2018, 14:05

Експерти ВООЗ кажуть про "явні ознаки" хіматаки в Думі

Експерти ВООЗ кажуть про "явні ознаки" хіматаки в Думі - Фото
Після бомбардування в Думі (скріншот - twitter.com/syriacivildef)

Для розслідування трагедії потрібен негайний і безперешкодний доступ в район Східної Гути, що на північний схід від Дамаска, заявили в організації

Реклама
Реклама

Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що її експерти бачать "явні ознаки" хіматаки в сирійському місті Дума, і говорить про більш ніж 70 загиблих, 43 з яких померли від "високотоксичних субстанцій". Про це йдеться в заяві ВООЗ.

Посилаючись на свої джерела в Сирії, організація повідомила, що характерні симптоми отруєння хімікатами відзначені у 500 осіб: сильне подразнення слизових, гостра респіраторна недостатність і порушення в роботі центральної нервової системи.

ВООЗ також зажадала у влади забезпечити "негайний і безперешкодний" доступ в це північно-східне передмістя Дамаска. Раніше своїх експертів туди захотіла направити Організація із заборони хімічної зброї, режим Башара Асада дав на це добро.

Місце передбачуваної хіматаки біля столиці Сирії:

7 квітня від 70 до 150 людей загинули, отруївшись токсичним газом в частково контрольованій повстанцями Думі - передмісті Дамаска. Постраждали в різному ступені більше 500 чоловік. Місцева волонтерська організація Білі каски стверджує: на квартал скинув бочкову бомбу з хімікатами вертоліт. Захід звинуватив в атаці режим Асада, але незалежних даних про те, хто застосував хімікати, немає.

9 квітня президент США анонсував швидку відповідь Вашингтона на атаку, не виключивши військового рішення. Союзник Асада РФ свою причетність заперечує.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама