RU

Експерти не знайшли зв'язку між вакцинацією від COVID-19 і смертями літніх у Норвегії

19.01.2021, 10:27
Експерти не знайшли зв'язку між вакцинацією від COVID-19 і смертями літніх у Норвегії - Фото
Вакцина від Pfizer-BioNTech (фото – ЕРА)

У Норвегії експерти медрегулятора не встановили зв'язку між вакцинацією дуже літніх людей антикоронавірусним препаратом Pfizer/BioNTech і післявакцинальною смертністю, але чітко рекомендували медикам перед імунізацією враховувати загальний стан здоров'я "найтендітніших" і/або невиліковно хворих. Про це пише Bloomberg.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Із початку кампанії вакцинації в кінці грудня в Норвегії зареєстровано вже 33 смерті серед людей від 75 років і (більшість) набагато старше, хто отримав першу дозу.

Директорка Норвезького інституту громадського охорони здоров'я Камілла Столтенберг розповіла, що після ретельного аналізу 13 випадків медики прийшли до висновку, що "це люди похилого віку, вони немічні і мають серйозні захворювання".

Що стосується причин смерті, то, каже вона, в середньому близько 45 осіб вмирає кожного дня в будинках для людей похилого віку в Норвегії, "тому не факт, що це означає надмірну смертність або наявність причинно-наслідкового зв'язку".

Читайте також: Ціна вакцини Sinovac у приватних клініках, ймовірно, складе 700-750 грн – Радуцький

За її словами, "не виключено", що деякі з тих, кого вакцинували, були настільки слабкими, що медперсоналу, можливо, варто було б утриматися від їхньої імунізації: вони були настільки старі, що їм могло стати гірше від звичайних побічних ефектів щеплення типу нудоти чи гарячки.

Меддиректор Норвезького агентства з лікарських засобів Стейнар Мадсен підкреслив: "Очевидно, що ковід набагато небезпечніший для більшості пацієнтів, ніж вакцинація".

За його словами, у відомстві ''не стривожені" повідомленнями про летальні випадки: зв'язок між щепленням і цими смертями "важко довести". Зареєстровані летальні випадки – менше 1 на 1000 пацієнтів будинків для літніх.

При цьому фахівець також підкреслив: побічні ефекти імунізації можуть у деяких випадках "схилити пацієнтів до більш серйозної течії основного (не COVID-19, – ред.) захворювання – ми не можемо цього виключити".

Читайте також: Johnson & Johnson показала оптимістичний звіт про випробування однодозної вакцини від ковіду

Ще до початку масової вакцинації Агентство попередило, щоб уникнути "сенсаційних" повідомлень у ЗМІ, що смерті під час процесу продовжать відбуватися серед "найстаріших і найбільш хворих", хто отримав щеплення.

  • Вакцина Pfizer/BioNTech стала першою, яку схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я. Алергологи заявили, що поточні дані не показали підвищений ризик для тих, у кого алергічний риніт або астма.
  • У всьому світі вже щеплено близько 40 млн осіб, багато – цим препаратом.
  • Станом на 19 січня в Норвегії вакциновано більше 50 000 осіб, тобто майже всі жителі будинків для літніх.
  • У сусідніх Данії, Фінляндії, Ісландії та Швеції також повідомлялося про випадки смерті після вакцинації найнемічніших пацієнтів і мешканців будинків для літніх, але прямого зв'язку із процедурою так і не встановлено.

Читайте також: Італійка, яка пережила кілька пандемій, у 108 років зробила щеплення від ковіду. Вона і його перемогла

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини