RU

Експерт ООН попереджає про "кліматичний апартеїд"

25.06.2019, 17:33
Експерт ООН попереджає про
Фото: ЕРА

Експерт ООН попередив про можливий "кліматичний апартеїд", коли негативні наслідки кліматичних змін торкнуться більшою мірою бідне населення планети, яке найменше впливає на клімат. Про це повідомляє ВВС.

Навіть якщо нинішні цілі будуть досягнуті, "мільйони зубожіють", говорить у своїй доповіді Філіп Олстон, спеціальний експерт ООН з питань крайньої бідності.

Ключове попередження полягає в тому, що бідні найбільше постраждають від підвищення температури, а також від потенційної нестачі продовольства і конфліктів, які можуть супроводжувати такі зміни.

Очікується, що країни, що розвиваються понесуть не менше 75% витрат на зміну клімату - незважаючи на те, що бідніша половина населення світу виробляє всього 10% викидів.

Ті, "хто вніс найменший внесок у викиди.., постраждають найбільше", сказав Олстон, попередивши, що це може нівелювати 50-річний прогрес в скороченні бідності.

Експерт наводить приклади того, як багаті люди в західних країнах справляються з екстремальними погодними явищами. За його словами, порятунком багатьох займаються приватні рятувальні компанії, в той час як більш бідне населення змушене терпіти нестатки.

Олстон сказав також про соціальні наслідки. За його оцінками, 140 мільйонів осіб будуть переміщені тільки в країнах Африки на південь від Сахари, Південної Азії та Латинської Америки.

Демократія, попередив експерт, також може опинитися під загрозою, оскільки уряди спробують внести серйозні зміни в управління, щоб впоратися з ситуацією.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини