RU

Економіка Іспанії вперше за 15 років вступила у рецесію

31.12.2008, 10:16

Іспанська економіка вперше за 15 років увійшла у фазу спаду. За попередніми оцінками Банку Іспанії, скорочення ВВП на 0,2%, відмічене у третьому кварталі цього року, тривало і в четвертому. У таких випадках фахівці говорять про рецесію.

Як повідомляє "K2Kapital", в останні кілька років Іспанія була найдинамічнішою економікою зони євро. Рік, що минає, незважаючи на спад в останніх двох кварталах, закінчується збільшенням ВВП. Правда, темпи зростання впали з майже з 3,8% до 1,4%. Прийдешній рік буде набагато гіршим - скорочення ВВП за різними прогнозами може скласти від 0,7% до 1,5%.

Протягом довгого часу житловий бум був основою економічного зростання країни. Саме тому глобальна іпотечна криза так боляче ударила по Іспанії. Колишні будівельники поповнюють армію безробітних: ще 171 тисяча людей опинилися на вулиці в листопаді, 40 тисяч з них - робітники будівельного сектору.

Усього за цей рік було звільнено 1 млн. іспанців, кількість безробітних досягла 3 млн. Безробіття в країні - найвище в Євросоюзі, 11%. Уряд не виключає, що до кінця 2010 року ця цифра досягне астрономічного рівня у 20%.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини