RU

Економічна криза в Білорусі: ані солі, ані текіли

25.05.2011, 11:22
Економічна криза в Білорусі: ані солі, ані текіли - Фото
7702cd0880b5cf4ccee70ded8e8371a2.jpg

Економічна криза в Білорусі: ані солі, ані текіли

У Білорусі люди змітають з полиць магазинів продукти харчування й техніку, в обмінниках черги, але валюти в них немає. Міжбанківський валютний ринок застиг.

"У нас вибрали "Martell", "Hennessy", немає текіли. У дефіциті пральні порошки й предмети жіночої гігієни, зубна паста. А минулого тижня змітали оцет і сіль", - розповів менеджер білоруської філії російської роздрібної мережі, якого цитує газета "Ведомости".

"Люди забирають гроші з банків, прагнучи вкласти їх хоч у якісь відчутні цінності, - говорить співробітник білоруської компанії-експортера. - Це однозначно приведе до гіперінфляції". Ціни на товари повсякденного вжитку, продукти виросли в 2-3 рази, паливо подорожчало на 25%. Учора влада ввела держмонополію на імпорт. Проблеми імпортерів можуть ще більше погіршити ситуацію в банківському секторі.

Нагадаємо, з 24 травня Національний банк Білорусі (НББ) девальвував білоруський рубль до долара США на 56,3% до 4930 руб. за $1. Як свідчать дані, розміщені на сайті НББ, курс білоруського рубля до євро з 24 травня встановлений на рівні 6914,82 руб. за 1 євро (мінус 53,1% до офіційного курсу на 23 травня), до російського рубля - 173,95 бел. руб. за 1 рос. руб. (мінус 53,9%).

Раніше НББ повідомив про повернення до регулювання максимального обмінного курсу місцевої валюти в обмінних пунктах банків. Тепер верхня планка курсу обмінних пунктів банків не повинен перевищувати курсу НББ більше чим на 2%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини