RU

Ефективність вакцини Moderna проти коронавірусної хвороби знизили: в чому справа

14.04.2021, 10:06
Ефективність вакцини Moderna проти коронавірусної хвороби знизили: в чому справа - Фото
Антиковідна вакцина Moderna (фото — EPA)

Триває планове накопичення даних про ефективність антиковідної мРНК-вакцини від Moderna: уточнений показник становить >90% проти всіх випадків COVID-19 з симптомами і >95% проти тяжкого перебігу хвороби. Про це йдеться в пресрелізі американської компанії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

На 9 квітня оновлена ​​інформація про фазу III клінічних досліджень біопрепарату mRNA-1273 включала вже більше 900 випадків COVID-19 в групах "вакцина" і "плацебо", в тому числі понад 100 – тяжких. Розподіл цих випадків по групах і дав ті цифри, про які йдеться в першому абзаці.

За точку початку відстеження береться старт третього тижня після другої дози, коли захищеність організму від хвороби виходить на найвищий рівень.

В кінці 2020-го Moderna оцінювала ефективність вакцини в 94,1% проти всіх випадків з симптомами.

Дивіться відео: Яка вакцина від COVID-19 "найкраща" – пояснювальний ролик

У Moderna уточнили, що на 13 квітня 2021-го всім "розсліпленим" учасникам досліджень в плацебо-групі запропонували вакцину, і 98% з них погодилися.

Фаза III триває. Протягом року Moderna буде ділитися оновленими даними, включаючи інформацію про ефективність біопрепарату проти безсимптомної інфекції, генотипування (персоналізований аналіз ДНК учасників), збереження антитіл тощо.

У пресрелізі уточнили, що зараз також проходить фаза II/III на дітях від півроку до 11 років, і тривають випробування двох типів додаткових "підсилюючих" доз проти мутантного ПАР-штаму коронавірусу. Препринт вже викладений на bioRxiv.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини