RU

Джуліан Ассанж потрапив до списку ворогів США

27.09.2012, 13:45
Джуліан Ассанж потрапив до списку ворогів США - Фото
Фото: ЕРА
У документах контррозвідки ВВС США, з яких було знято гриф "таємно", американська влада вважає засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа ворогом держави, - передає канал Вісті.

Крім того, сайт, створений австралійським хакером, визнаний таким, що загрожує національній безпеці США. У документах йдеться, що військовослужбовці, які  підтримують цей сайт, можуть бути звинувачені у "взаємодії з ворогом".

У категорію ворогів держави США входять терористична мережа Аль-Каїда і рух Талібан. За законами Сполучених Штатів, максимальне покарання за звинуваченням за співпрацю з ворогом - смертна кара.

Тим часом, Джуліан Ассанж може протягом десятиліття залишатися в посольстві Еквадору в Лондоні. Таке рішення ухвалив МЗС Еквадору.

Голова еквадорського МЗС Рікардо Патина зазначив, що до такої перспективи готовий і сам Джуліан Ассанж, оскільки він прийняв рішення запросити притулку і знав про можливі наслідки. В кінці серпня сам творець сайту компромату і викриттів висловив припущення, що він залишиться в посольстві Еквадору в Лондоні ще від півроку до року, поки влада Швеції не закриють його справу.

Джуліан Ассанж звинувачується у Швеції в сексуальних злочинах. На нього заяву подали дві шведки, які вступили з ним у добровільний статевий зв'язок, однак образившись на те, що він не скористався презервативом. Шведки подали заяву в поліцію нібито для того, щоб переконатися в тому, що їхня інтимна близькість з Ассанжем була безпечною, а сам австралієць не страждає від захворювань, що передаються статевим шляхом. Звинувачення на свою адресу Ассанж вважає політично мотивованими.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини